Do��Algaz

red tide

Red tide bir olarak bilinen bir olgu için bir ortak adıdır algal bloom (Suda yaşayan mikroorganizmaların yüksek konsantrasyonlarda) birkaç türün neden olduğu zaman dinoflagellates ve bir kırmızı veya kahverengi renk alır. Kırmızı gelgit nehir ağzı, deniz...

kavak yellerinin notası:detaylarda yazıyo

kavak yelleri:do si do si do si do si do re do si do la do si do si do si do si do re do si do do re mi re do re si si do re do si do la la si do si do si la do re si do

Where Do I Begin? (Love Story) (şarkı)

''Where Do I Begin? (Love Story)'', bestesini Francis Lai'nin yaptığı sözleri Carl Sigman'a ait olan 1970 tarihinde yayınlanmış popüler şarkıdır.

Siyanobakteri

Siyanobakteriler (Cyanobacteria veya Cyanophyta) aynı zamanda mavi-yeşil algler, mavi-yeşil bakteriler olarak da bilinen enerjilerini fotosentez yolu ile elde eden bir bakteri dalıdır. İsmi bakterinin renginden gelir.

algar

Algar, İspanya'nın 17 özerk bölgesinden, ülkenin güneybatı köşesinde en fazla nüfusa sahip Endülüs otonom bölgesinin 8 eyaletinden biri olan Cádiz'a bağlı 44 belediyeden biridir. 2002 yılında yapılan nüfus sayımlarına göre Algar belediyesinin nüfusu 1.714...

algoz

Algoz Portekiz'de Silves belediyesine bağlı olan, 38,91 km2 yüzölçümüne sahip, 2.946 nüfuslu (2001) bir bucaktır (Portekizce: freguesia).

ılgaz

Coğrafya

Algae

Su yosunları ya da Algler (Latince deniz otu anlamındaki "alga" dan türetilmiştir ), büyük çoğunluğu fotosentetik olmasına ve bitkilere benzemesine karşın, bitkiler alemiyle yakın akraba olmayan bir grup sucul canlı grubudur.

elgaz

Lugaz (Lügaz), herhangi bir nesnenin ya da varlığın özellikleri anlatılarak yazılan manzum bilmecelere denir. Daha çok divan edebiyatında kullanılmıştır.

Algan