Do��An Medya Grubu'na Ait Uydu Kanallar��

Oliver Grau

Oliver Grau (d.24 Ekim 1965) Alman sanat tarihçisi Oliver Grau görüntü bilim, modernite ve medya sanatının yanı sıra 19 yüzyıl kültürüne ve İtalyan Rönesans sanatına odaklanmış bir medya teorisyendir.

ISO 639:g

Real Time Streaming Protocol

The Real Time Streaming Protocol (RTSP) eğlence ve iletişim sistemlerinde medya serverlarında ki verilerin akışını kontrol etmek için tasarlanan bir ağ denetim protokolüdür. Bu protokol bitiş noktaları arasındaki medya bağlantılarının kurulması ve kontrol...

Medya (anlam ayrım)

Medya (basın), basın terimi.

Media

Latincede ortam, araç anlamına gelen medium kelimesinin çoğulundan gelmiştir.

PlayStation 4

PlayStation 4 (Japonca:プレイステーション4), 20 Şubat 2013 tarihinde tanıtılan Sony'nin PlayStation oyun konsolu ürününün dördüncü versiyonudur.

Prometheus Global Media

Prometheus Global Media veya eski adıyla e5 Global Media, New York merkezli bir Amerikan eğlence yayıncılık şirketidir. Şirket, 2009 yılı Aralık ayında Nielsen Business Media'nın eğlence ve medya bölümünün satılışı ile kuruldu.

Astiages

Astiages, Medya kralı Siyaksares´in oğlu ve Medya devletinin son kralı.

Sosyal medya

Erişim - Hem geleneksel medya hem de sosyal medya teknolojileri herkesin genel bir kitleye erişebilmesine olanak tanır.

Taktiksel medya

Taktiksel medya, kitle iletişim araçlarının (kitlesel medyanın), belli bir iktidar konumunu eleştirmek için kullanıldığı modern bir aktivizm/eylemcilik biçimidir. Önemli bir özelliği, genellikle yeni teknolojilerin ve vur-kaç taktikleri içeren doğası gere...