Doctor Who (seri 3)

''Doctor Who'' nun üçüncü serisidir, önceki 2006'da Noel özel "The Runaway Bride" bölümüdür. Özel bölüm sonrası, 31 Mart 2007 tarihinde "Smith and Jones" adlı bölümle 13 bölümlü düzenli bir seriyle yayındadır. Ek olarak, 13 partlı animasyon serisi (bir düzenli bölüme eşdeğerdir) yapıldı ve ''Totally Doctor Who'' nun parçası olarak yayınlandı.

Doctor Who nun üçüncü serisidir, önceki 2006'da Noel özel "The Runaway Bride" bölümüdür. Özel bölüm sonrası, 31 Mart 2007 tarihinde "Smith and Jones" adlı bölümle 13 bölümlü düzenli bir seriyle yayındadır. Ek olarak, 13 partlı animasyon serisi (bir düzenli bölüme eşdeğerdir) yapıldı ve Totally Doctor Who nun parçası olarak yayınlandı. Yapım İlk serinin başarısından sonra, BBC, Doctor Who nun 16 Haziran 2005'te bir üçüncü serisiyle yeniden hizmete girdiğini duyurdu,, sadece iki ay sonra ikinci seri bildirildi. 4 Temmuz 2006'da Noel özel için kaydedildi, 8 Ağustos'ta serinin yapımına başlandı, ve sonuç 19 Mart 2007. İlk başta şova intaraktif bölüm "Attack of the Graske" ve TARDISODE bölümlerinin eski senaristi Gareth Roberts, şovun dramaturglarından biri Helen Raynor, baş senarist ve Torchwood yan ürününün ortak yapımcısı Chris Chibnall, ve Stephen Greenhorn dahil edildi. Önceki senaristler Paul Cornell, Steven Moffat ve Russell T Davies tümü seriye katkıda bulundu, Davies'ın devam etmesiyle baş senarist ve yapımcı olarak bulunmaktadır. Phil Collinson ve Susie Liggat yapımcı olarak hareket ederler, Julie Gardner'ın yapımcılığıyla. Seri Euros Lyn, Charles Palmer, Richard Clark, James Strong, Graeme Harper, Hettie MacDonald ve Colin Teague tarafından yönetildi. Prodüksiyon blokları şöyle aşağıdaki gibi düzenlenmiştir: Bir animasyon serisi, The Infinite Quest, serinin yanında üretildi ve CBBC programı Totally Doctor Who nun parçası olarak yayınlandı. ==EkipAna Karakterler David Tennant'ın ikinci seride Doktor rolünde olmasıyla, üçüncü seri sırasında ona üç yardımcı katılır - Donna Noble, Martha Jones and Jack Harkness. Aktris ve Komedyen Catherine Tate bir defalık Noel özel bölümünde Donna Noble olarak yardımcı rolündeydi. Bölümün sonunda TARDIS'te seyahat etme şansı döner, bununla birlikte Tate sonraki rolünde birkere daha çalışmış olur ve 2008 bölümü "Partners in Crime" da tam bir seride bulunacak kadar geri döner. Billie Piper seri ikinin sonunda Rose Tyler rolünden ayrıldıktan sonra, tam zamanlı yeni bir yardımcıya ihtiyaç olur. 5 Haziran 2006'da BBC, Freema Agyeman'nın yeni yardımcı Martha Jones olarak şova katıldığını onayladı. Agyeman önceden 2006'da "Army of Ghosts" bölümünde ortaya çıktı. John Barrowman da üç bölümlü seri finalinde Jack Harkness olarak geri döndü.

Konuk Oyuncular

Adjoa Andoh, Gugu Mbatha-Raw, Reggie Yates ve Trevor Laird, Martha Jones'ın ailesini canlandırarak seride yinelenen konuk oyuncular olarak dahil edildi. Diğer konuk oyuncular Don Gilet, Sarah Parish, Roy Marsden, Anne Reid, Christina Cole, Dean Lennox Kelly, Matt King, Chris Larkin, Stephen Marcus, Angela Pleasence, Lenora Crichlow, Jennifer Hennessy, Ardal O'Hanlon, Travis Oliver, Ryan Carnes, Hugh Quarshie, Miranda Raison, Thelma Barlow, Mark Gatiss, Michelle Collins, Anthony Flanagan, Jessica Hynes, Harry Lloyd, Thomas Sangster, Lucy Gaskell, Carey Mulligan, Michael Obiora, Sir Derek Jacobi, John Simm, McFly, Sharon Osbourne ve Ann Widdecombe. ==Plan ve Bölümler== Seri üçte bölümler gevşek bir hikayeyle düzenlenmiştir: "Mr Saxon", bir başka deyişle Efendi'nin takma adıdır. Çeşitli elemanlarla serinin bölümlerine üç bölümlük finalle katkıda bulundu: "The Lazarus Experiment" ve "42" olayları Efendi tarafından doğrudan etkilenmiştir; Boe'nun Yüzü'nde kehanet Efendi ile doğrudan ilişkilidir. Bir köstekli saat benzeri şey Doktor tarafından Zaman Lordu biyolojisinden insana çevirmek için kullanıldı, Efendi'de Zaman Lordu'na dönüşmek için kullandı. } |}

Referanslar

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Doctor Who (seri 3) ilgili konular