Dominique Perben (d. 11 Ağustos 1945, Lyon) Fransız siyasetçi.

Dominique Perben

Dominique Perben (d. 11 Ağustos 1945, Lyon) Fransız siyasetçi. Paris Siyasal Bilgiler Enstitüsü ve Ulusal Kamu Yönetimi Okulu mezunudur. 1986-2012 arasında milletvekilliği yapmıştır. Çeşitli hükümetlerde Adalet, Ulaştırma ve başka bakanlıklarda bulunmuştur.

Görevler

Yerel Yönetimler * 1983 - 2002 : Chalon-sur-Saône Belediye Başkanı Meclis * 2 Nisan 1986 - 14 Mayıs 1988 : Saône-et-Loire milletvekili * 23 Haziran 1988 - 1 Mayıs 1993 : Saône-et-Loire 5. seçim çevresi milletvekili * 12 Haziran 1997 - 18 Temmuz 2002 : Saône-et-Loire 5. seçim çevresi milletvekili * 20 Haziran 2007 - 19 Haziran 2012 : Rhône 4. seçim çevresi milletvekili Hükümet * 29 Mart 1993 - 11 Mayıs 1995 : Denizaşırı İller Bakanı * 7 Kasım 1995 - 2 Haziran 1997 : Kamu Hizmeti, Devlet Reformu ve Yerelleşme Bakanı * 7 Mayıs 2002 - 31 Mayıs 2005 : Mühürdar, Adalet Bakanı * 2 Haziran 2005 - 15 Mayıs 2007 : Donanım, Ulaştırma, Turizm ve Denizcilik Bakanı

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar