dore (fransızca) ingilizcesi
1. [doré] adj. gilt
2. golden
3. coated
DORE (türkçe) almancası
1. adj. vergolden
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Commodore

*Commodore International :1980`li yıllarında tanınmış bir bilgisayar şirketi;

Nadar

Nadar, Fransız fotoğrafçı, karikatürist, roman yazarı, gazeteci ve baloncu Gaspard-Félix Tournachon'nun takma ismi. 6 Nisan 1820'de doğan fotoğrafçı 21 Mart 1910'da vefat etti.

çizmeli Kedi

Çizmeli Kedi. Charles Perrault tarafından 1697'de toplanan Anne Kazın Hikayeleri'nde ve daha önce 1634'de Giambattista Basile tarafından toplanan avrupa halk hikayelerinde geçmektedir.

Denizcilik

Denizcilik Alm. Schiffahrt, Seefahrt, Nautik (f), Fr. Navigation (f), İng. Sailing, navigation, ocean transportation. Denizlerde gemi işletmeciliği ile ilgili sanat. Çok eski zamanlardan beri insanoğlu uzak veya yakın, başka bir yere gidebilmek için deniz seyahatleri ...

Alan J. Pakula

Alan Jay. Pakula, (d. 7 Nisan 1928, The Bronx, New York - ö. 19 Kasım 1998, Melville, Long Island), Polonya asıllı, ABD'li film yönetmeni, yazar, yapımcı.

Debora

Dvora ya da Debora(h) (İbranice: דְּבוֹרָה, anlam: Arı) Tanah'a göre İsrail Krallığı'ndan önceki hakimler döneminde yaşamış dördüncü hakim, tek kadın hakim ve Yahudilik'te kadın peygamberdir. Hikayesi Tanah'taki Hakimler Kitabı'nda iki farklı yerde anlatılır (Hakimler ...

Andromeda (mitoloji)

Bir akşam üzeri, Medusa'nın başını kesmiş olan Perseus, şark ülkelerine yaklaştığı sırada yeni bir macera ile karşılaşır. Yolculuğu sırasında Aithopia kralı Kepheus ile Kassiopeia'nın kızı olan Andromeda ile yolları kesişir.