Dorian

Dorian, 1996 yılında kurulan, Türk rock grubu.

Dorian

Istanbullu Alternative Rock/Metal grubu

Dorian müziğe başladığı ilk günden şu ana kadar ki birikimlerini su yüzüne çıkarıyor. 2000 li yılların başından beri iyi müzik adamlarıyla çalışıp müziğini oturtmaya çalışan grup son halini 2002 yılında aldı.2002 yılı grup için daha da ciddi bir müzik yaklaşımının ve ilerlemenin göstergesi oldu. Başlayan festival performansları ve çeşitli konserlerle adını daha sık duyurmaya başlayan dorian, yapılan beste ve çeşitli yorumları stüdyo dışına taşımaya başladı.

Albüm çalışmalarını hızlandırıp aynı zamanda da çeşitli barlarda, cover çalışmalarının yanında bestelerini de insanlara dinletmeye çalışan grup belli bir noktada durup sadace albüm çalışmalarına odaklandı.Kendi tarzını yaratırken onlara ilham olan grup ve sanatçıların gölgesinde fazla kalmadan ilerlemeye çalışan grup, zaman zaman drum&bass, acid jazz, anadolu ve tasavvuf ezgilerini müziğinde yerinde kullanmaya özen gösteriyor.

9. Efes Dark Roxy Müzik Günlerine “rüyadan” adlı parçasıyla katılan grup 20.000 kişilik internet oyuyla jüri özel ödülü alarak yoluna devam etti, aradan geçen zamanı albumlerini tamamlamaya ayıran grup 2005 yılı mart ayında Türkiye de tarzları için olabilcek en iyi global müzik firması olan EMI music ile anlaştı. Albüm kayıtlarına nisan ortasında ATM stüdyosunda giren Dorian, albüm içerisine 10 parça koydu.Albümün Prodüktörlüğünü kendisi üstlenen Dorian, ilk albümlerinin ismini “Yeniden Hayata” olarak belirledi .2005 yılının Eylül ayında çıkmış albümün ilk çıkış parçası ise “bakma yüzüme”. <br />

BağlantılarResmi web sitesi : Dorianweb.com<br />Resmi MySpace sayfasi : Dorian Resmi MySpace

}

Kaynaklar

Vikipedi

Dorian

s. Doris'e ait, Dorlara ait i. doris'li kimse

Dorian

Dorian İngilizce anlamı ve tanımı

Dorian anlamları

  1. (a.) Of or pertaining to the ancient Greeks of Doris; Doric; as, a Dorian fashion.
  2. (noun) A native or inhabitant of Doris in Greece.
  3. (a.) Same as Doric, 3.

Dorian tanım:

Kelime: Do·ri·an
Söyleniş: 'dOr-E-&n, 'dor-
İşlev: noun
Kökeni: Latin Dorius of Doris, from Greek dOrios, from DOris, region of ancient Greece
: a member of an ancient Hellenic race that completed the overthrow of Mycenaean civilization and settled especially in the Peloponnisos and Crete
- Dorian adjective

Dorian

adj. of or pertaining to Doris (region in ancient Greece); of or pertaining to the Dorians n. resident of Doris (region in ancient Greece); member of the Dorians (one of the four main divisions of ancient Greeks); male or female first name

Dorian

İngilizce Dorian kelimesinin İspanyolca karşılığı.
adj. dórico, de o perteneciente a Doris (región en la antigua Grecia); de o perteneciente a los dóricos s. dórico, residente de Doris (región en la antigua Grecia); miembro del pueblo dórico (una de las 4 principales divisiones en la antigua Grecia); nombre propio masculino o femenino

Dorian

İngilizce Dorian kelimesinin Fransızca karşılığı.
adj. Dorien, relatif à Doris (ancienne région de la Grèce); ; spécifique aux Doriens (ancien peuple grec) n. Dorian, prénom masculin ou féminin; Dorien, membre des Doriens (ancien peuple grec); habitant de la région de Doris (ancienne région de la Grèce)

Dorian

İngilizce Dorian kelimesinin Almanca karşılığı.
adj. dorisch, griechich byzantinische Baukunst betreffend n. Dorier, Einwohner von Doris (Region im antiken Griechenland), Angehöriger der Doris (eine der vier Divisionen des antiken Griechenlands); männlicher oder weiblicher Vorname

Dorian

İngilizce Dorian kelimesinin İtalyanca karşılığı.
agg. (Stor) dorico s. abitante della Doride

Dorian

İngilizce Dorian kelimesinin Portekizce karşılığı.
adj. dório, relativo a indivíduo dos dórios, pertencente aos dórios (povo da antigüidade grega) s. dório, indivíduo dos dórios (povo da Grécia antiga)

Dorian

İngilizce Dorian kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
bn. dorisch (oud grieks volk) zn. Doriër (volk uit de griekse oudheid)

Dorian (Jester's Funeral) sözleri

Jester's Funeral tarafından albümünde söylenen Dorian adlı şarkının sözleri.

[music by Stefan Schmidt & Bastian Emig, lyrics by Stefan Schmidt]

Creeping through a deadly maze of terrifying days. Lurching in your dreams walking unknown ways. Crying blood and tears. Ripping out your fears. Wounds and pain remain as you're lying there.
Morning sunrays blind your eyes.

Who was there right by my side? Telling me how much hurt can be done in one night. And as soon as I'm living on I wonder Dorian, Dorian what have you done?

Stabbing swords an knives, in your skin they dive. Bounded by your dreams you're unable to cry. Flowing in bloodred seas. Scarlet Melodies surround you while you sleep and no one is there to see.

Breaking up the chains you flee. Turn the light on, you must see. How full of hate a night can be. Morning sunrays blind your eyes.

Sleeping in silence somewhere far beyond, knowing that you're not alone. You will return at the end of this day Dorian, to bring yourself pain.

Dorian (Agnes Obel) sözleri

Agnes Obel tarafından albümünde söylenen Dorian adlı şarkının sözleri.

They won't know who we are
So we both can pretend
It's written on the mountains
A line that never ends

As the devil spoke we spilled out on the floor
And the pieces broke and the people wanted more
And the rugged wheel is turning another round

Dorian, carrion,
Will you come along to the end
Will you ever let us carry on

Swaying like the children,
Singled out for praise
The inside out on the open
With the straightest face

As the sad-eyed woman spoke we missed our chance,
The final dying joke caught in our hands
And the rugged wheel is turning another round

Dorian, carrion,
Will you come along to the end
Will you ever let us carry on

Dorian, carrion,
Will you come along to the end
Will you ever let us carry on
Dorian, will you follow us down

İlgili konuları ara

Yanıtlar