Dr. Drakken

Kısaca: Doktor Drakken, Disney Channel`ın animasyon TV şovu Kim Possible`da bir karakter. Drakken (Gerçek adı Drew Theodore P. Lipsky) dünyayı ele geçirmeye çalışan çılgın bilimadamı. ...devamı ☟

Dr. Drakken
Dr. Drakken

Doktor Drakken, Disney Channel`ın animasyon TV şovu Kim Possible`da bir karakter. Drakken (Gerçek adı Drew Theodore P. Lipsky) dünyayı ele geçirmeye çalışan çılgın bilimadamı. Orjinal dilinde John DiMaggio seslendirmektedir.1. bölümde (Crush) Japon oyun firması Nakasumi`yi yardımcısı Shego ile ele geçirmişti. Kim Possible`ın en büyük düşmanı aynı zamanda Kim`in babası James T. Possible`ın eski sınıf arkadaşıdır. Lise yıllarında yaptığı "Bebe" adlı robotları en iyi arkadaşları James, Chen ve Ramesh`e tanıttı. Ancak robot tasarımında henüz acemi olan Drew yaptığı robotlarla arkadaşlarının alay konusu oldu. O günden itibaren dünyayı ele geçirmeye ve ileride tasarlayacağı gelişmiş robotlarla arkadaşlarına ders vermeyi planladı. Ardından Bebe Robotlarını yaptı.

Alternatif Tarih

Rewriting History, bölümünde Drakken`ın atalarından Bart Lipsky`yi tanırız. Yüz yıl önce yanlışlıkla doldurduğu bir plakta dünyadaki tüm panayırları ele geçirmek için "Elektrostatik Aydınlatıcı" adlı aleti kullanacağını söyler. Bu Drakken`a dünyayı ele geçirmek için bir ilham kaynağı olur.

Ailesi

Edward Lipsky

Edward Lipsky, bilinen adıyla Motor Ed, Dr. Drakken`ın kefal şekilli saç kesimi olan kuzeni. İlk olarak 2. sezonda çıkar.

Bayan Lipsky

Drakken`ın annesi, ilk kez 44. bölümde çıktı. Oğlunu bir radyo programcısı zannediyor.

Commodore Puddles

Drakken`ın yalnızca 2 bölümde çıkan köpeği. Puddle cinsi pembe tüylü bir köpek.