Drina Irma����

Balkanlar'daki nehirler

Balkanlar’daki nehirler, bölgenin birçok kesiminde yer alırlar. Bölgedeki nehirler içinde bazıları birçok ülke içinde akar ve büyük bir havzayı oluştururlar. Bazıları ise daha bölgesel veya yerel nehirlerdirler. Aşağıdaki listelerdeki nehirler, aktıkları...

drin

Drin (Arnavutça: ''Drini''; Sırpça / Makedonca: ''Дрим / Drim''; Türkçe: ''Drin'') Arnavutluk’ta akan bir nehirdir. Nehrin iki kolu vardır. Ak Drin ve Kara Drin.

Ak Drin Kanyonu

Kara Drin

Kara Drin (Makedonca: ''Црн Дрим / Crn Drim''; Arnavutça: ''Drini i Zi''), Makedonya ve Arnavutluk’ta akan bir nehirdir. Drin nehrinin iki kolundan biridir. Diğer kol Ak Drin’dir.

Drina Köprüsü

Drina Köprüsü Bosna Hersek’te Sırbistan sınırına yakın Vişgrad (Vişegrad) kentinde Sava Nehrinin kolu olan Drina Irmağı üzerine 1571 senelerinde yaptırılmış olan Osmanlı köprüsü. Sokullu Mehmed Paşa tarafından, yaptırıldığı için Sokullu Mehmed Paşa Köprüs...

Drina Köprüsü (roman)

Drina Köprüsü, İvo Andriç'in (d. 1892 - ö.

Ak Drin

Ak Drin (Arnavutça: ''Drini i Bardhë''; Sırpça: ''Бели Дрим / Beli Drim''), Kosova ve Arnavutluk’un kuzeyinde akan bir nehirdir. Drin nehrinin iki kolundan biridir. Diğer kol Kara Drin’dir.

Drina Irmağı

Drina (Sırpça: Дрина, Boşnakça: Drina) Balkanlar'da uzanan, Sava Irmağı'nın 346 km boyundaki en büyük kolunun adıdır.

Vişegrad, Bosna Hersek

Vişegrad, Bosna Hersek'te Sırp Cumhuriyeti'nde yer alan kasabadır. Drina Irmağı ve Drina Köprüsü'nün üzerindedir. Gorajde, Ustiprača ve Užice kentleriyle komşudur. Valisi Miladin Miličević'tir.