Dudullu, İstanbul ili Ümraniye ilçesindeki bir mahalledir.

Dudullu hakkında detaylı bilgi

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Dudullu, Ümraniye

Dudullu, İstanbul ili Ümraniye ilçesindeki bir mahalledir.

Dudullu Organize Sanayi Sitesi

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi (OSB), 1997 yılında İMES , DES , KADOSAN ve Fabrikalar Bölgesinin birleştirilmesiyle kurulmuştur.

İstanbul

İstanbul, Marmara Bölgesi'nde il ve Türkiye'nin en büyük kenti. Tarih boyunca çeşitli imparatorluklara başkentlik yapan şehir, 133 milyar dolarlık yıllık üretimiyle Dünyada 34. sırada yer alır. Türkiye'nin kültür ve finans merkezidir. İstanbul, 41° K, 29° D koordinatlarında ...

İstanbul'un Tarihçesi

İstanbul'un tarihi 300 bin yıl önceye kadar uzanır. Küçükçekmece gölü kenarında bulunan Yarımburgaz mağarasında yapılan kazılarda insan kültürüne ait ilk izlere rastlanmıştır. Bu dönemde gölün çevresinde Neolitik ve Kalkolitik insanların yasadığı sanılmaktadır. ...

Sadık Ahmet

Dr. Sadık Ahmet (1947 - 1995) 7 Ocak 1947 yılında, Gümülcine vilayetinin küçük Sirkeli köyünde dünyaya gelen Batı Trakya Türkleri'nin lideri Dr. Sadık Ahmet, ilköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümülcine'deki Celal Bayar Lisesinde tamamladı. 1966-67 ...

İstanbul Tarihçesi

İstanbul'un tarihi 300 bin yıl önceye kadar uzanır. Küçükçekmece gölü kenarında bulunan Yarımburgaz mağarasında yapılan kazılarda insan kültürüne ait ilk izlere rastlanmıştır. Bu dönemde gölün çevresinde Neolitik ve Kalkolitik insanların yasadığı sanılmaktadır.

Sarıgazi, Ümraniye

Sarıgazi, İstanbul'un Sancaktepe ilçesine bağlı mahalle. İlk olarak Ümraniye'ye bağlı olarak 1992 yılında kurulan bir belde olan bölge, 2008'de Samandıra ve Yenidoğan ile birleştirilerek Sancaktepe ilçesini oluşturmuştur.

Süleyman Seyyid

==Hayatı==Süleyman Seyyid 1842`de doğdu. Anadolu Maltepesi eşrafından Hacı İsmail Efendi`nin oğludur. İdadi ve Harbiye`de iken yaptığı karakalem ve suluboya etütleri ile hocaları Schranz ve ve Kes`in dikkatini çekmiştir.

Esenşehir, Ümraniye

Esenşehir İstanbul'un Ümraniye ilçesinde yer alan bir mahalledir. Nufusü 2008 Tahmini olarak 70.000 - 80.000 kişi civarındadır.

Güldede, Gürün

Güldede, Sivas ilinin Gürün ilçesine bağlı bir köydür.

Modoko

Mobilyacılar sitesi. Modoko 1984 yılında İstanbul, Dudullu`da kurulmuş. 150.000 m2`lik alanda dünya standartlarında mobilya üreten ve 350 mağazasıyla 365 gün hizmet veren mobilya şehridir.