Eşref Saati

Eşref Saati, Show TV'de yayınlanan, başrollerde Yavuz Bingöl, Yetkin Dikinciler, Özge Borak, Yağmur Kaşifoğlu, Şebnem Dönmez ve Ahmet Uğurlu'nun oynadıkları bir dizidir. İlk bölümü, 4 Ekim 2007 Perşembe günü akşamı saat 20:00'de yayınlanmaya başlamıştır.

infobox television | bgcolour = #000000 | show_name = Eşref Saati | image = | caption = | format = Komedi | picture_format = | runtime = Her bölüm yaklaşık olarak 80 dakika | creator = Raci Şaşmaz | director = Zeynep Günay Tan | starring = ``Oyuncular`` | country = Türkiye | network = Show TV | first_aired = 2008 | last_aired = yayında | num_episodes = 21 | list_episodes = | imdb_id = | tv_com_id = | website = http://www.esrefsaatidizisi.com Eşref Saati

Eşref Saati, Show Tv`de yayınlanan, başrollerde Yavuz Bingöl, Yetkin Dikinciler, Özge Borak, Yağmur Kaşifoğlu, Şebnem Dönmez ve Ahmet Uğurlu`nun oynadıkları bir dizidir. İlk bölümü, 18 Ekim Perşembe günü akşamı saat 20:00`de yayınlanmıştır.

Konu

Sarı Eşref ve Kara Eşref aynı mahallede büyümüş iki çocukluk arkadaşıdır. Yanında yetiştikleri son Osmanlı kabadayılarından Alemdar Ağa, hayata gözlerini yumarken, himayesindeki mahalleyi ve kabadayılık makamını Eşref`e bıraktığını söylemiş, ama hangi Eşref olduğunu söylemeye nefesi yetmemiştir. Sarı Eşref ve Kara Eşref`in “ağam bana el verdi” iddiası o gün başlamış, gel zaman git zaman bu iddia Eşrefleri ebedi birer rakip haline getirmiştir.

Birbirlerinin hem can dostu olan hem de ebedi rakibi haline gelen Sarı Eşref ve Kara Eşref`in bu galibi olmayan mücadelesine bütün mahalleli ortak olmuş, hele ki dengeci yamaklar Hayati ve Sebati bu mücadeleden helak da olmuştur.

Eşreflerin rekabetinde uzlaşmanın tek adresi, Alemdar Ağa`dan yadigar olan mahalle terzisi Yadigar Baba`dır.

Yürek yakan bu iki mert adamın gönülleri de boş değildir elbet. Kader yapacağından geri durmamış, Eşrefleri birbirlerinin bacılarına sevdalamıştır. Kara Eşref`in kardeşi Reyhan Sarı Eşref`e, Sarı Eşref`in kardeşi Ceylan da Kara Eşref`e gönlünü kaptırmıştır. Eşrefler birbirlerine olan inatlarından, sevdalarını da vuslatsız yaşamaktadırlar. Ceylan ve Reyhan, Hayati ve Sebati`nin annesi Şadiye`nin de desteğiyle, Eşreflerine kavuşmak için planlar kurdukça, işler daha da sarpa saracaktır. Mahalleye yeni taşınan ve bütün erkeklerin aklını çelen Truva Feraye de Eşreflere göz koyunca, ortalık iyice şenlenecektir.

Dizideki EşreflerAlemdar Ağa (İzzet Altınmeşe)

Kara Eşref ve Sarı Eşref`i yetiştiren Alemdar Ağa, dürüstlüğü, mertliği ve adaleti ile herkesin saygı gösterdiği bir eski zaman kabadayısıdır. Alemdar Mahallesi`ni korurken can veren Alemdar Ağa`nın halefinin kim olacağı, Sarı Eşref ve Kara Eşref arasındaki amansız mücadelenin temelini atmıştır.

Kara Eşref(Yavuz Bingöl)Son Osmanlı kabadayılarından Alemdar Ağa`nın elinde büyüyen Kara Eşref, geleneğin kendisi tarafından sürdürüldüğüne, Alemdar Ağa`nın halefi olduğuna inanmaktadır. Mahallenin hamisi olma konusunda can dostu Sarı Eşref`le amansız bir rekabet içindedir. Sevdalısı REYHAN ise hem can dostu hem de ezeli rakibi olan Sarı Eşref`in kız kardeşidir.

Sarı Eşref(Yetkin Dikinciker)Son Osmanlı kabadayılarından Alemdar Ağa`nın elinde büyüyen Sarı Eşref, geleneğin kendisi tarafından sürdürüldüğüne, Alemdar Ağa`nın halefi olduğuna inanmaktadır. Mahallenin hamisi olma konusunda can dostu Kara Eşref`le amansız bir rekabet içindedir. Sevdalısı CEYLAN ise hem can dostu hem de ezeli rakibi olan Kara Eşref`in kız kardeşidir.

Dizideki Genç KarakterlerReyhan (Özge Borak Şakrak)Kara Eşref`in kız kardeşi olan Reyhan, abisinin hem can dostu hem de can düşmanı olan Sarı Eşref ile kavuşacağı günün hayali ile yaşamaktadır.

Ceylan (Yağmur Kaşifoğlu)Sarı Eşref`in kız kardeşi olan Ceylan, abisinin hem can dostu hem de can düşmanı olan Kara Eşref ile kavuşacağı günün hayali ile yaşamaktadır.

Gürbüz (Volkan Demirok)Yadigar Baba`nın terzi çırağı Gürbüz, büyük hayallerinin peşinde koşan tatlı dilli bir gençtir. Hayali ise ne Eşref ağabeyleri gibi kabadayılık ne de ustası Yadigar baba gibi terziliktir. Gürbüzün hayali ünlü bir modacı olmaktır.

Dizideki Yaşlı KarakterlerYadigar (Ahmet Uğurlu)Eşreflere Alemdar Ağa`dan yadigar kalan Yadigar Baba, bu iki inatçı kabadayıya söz geçirebilen tek kişidir. Yadigar Baba mahallenin terziliğini de yapmaktadır. Eşreflerin yamakları Hayati ve Sebati`nin dul annesi Şadiye ile aralarındaki amansız çatışmanın altında, kavuşması olmayan kara bir sevda yatmaktadır.

Şadiye (Bilge Şen)Eşreflerin yamakları Hayati ve Sebati`nin annesi olan Şadiye, mahallenin de çok bilen fettan ablasıdır. Eşreflerin kız kardeşleri Reyhan ve Ceylan da onun elinde büyümüştür ve hala ondan akıl almaktadırlar. Şadiye`nin Yadigar Baba`ya karşı huysuzluğunun altında, bir türlü kabul etmek istemediği beğenisi yatmaktadır.

Eşreflerin AdamlarıHayati (Serkan Ercan)Kara Eşref`in yamağı, Şadiye`nin oğlu, Sebati`nin kardeşidir. Kara Eşref`in mahalleyi himaye etmek için kurduğu düzenin temel taşıdır.

Sebati (Ali Atay)Sarı Eşref`in yamağı, Şadiye`nin oğlu, Hayati`nin kardeşidir. Sarı Eşref`in mahalleyi himaye etmek için kurduğu düzenin temel taşıdır.

dizi-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

Diğer anlamları

eşref saati

Türkçe eşref saati kelimelerinin İngilizce karşılığı.
n. propitious moment, psychologic moment, psychological moment

eşref saati

bir işin olumlu yola girmesi için en uygun zaman. iş görecek kimsenin ters davranmayarak, güçlük çıkarmayarak uysallık gösterdiği zaman.

eşref saati

Bir işin olumlu yola girmesi için en uygun zaman iş görecek kişinm en uysal olduğu zaman.

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Eşref Saati ilgili konular

 • Eşref saati

  Eşref Saati, Show TV'de yayınlanan, başrollerde Yavuz Bingöl, Yetkin Dikinciler, Özge Borak, Yağmur Kaşifoğlu, Şebnem Dönmez ve Ahmet Uğurl
 • Pana Film

  Pana Film, 2004'te Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener tarafından kurulan film yapım şirketi. ''Kurtlar Vadisi'', ''Kurtlar Vadisi Pusu'' ve ''Ekmek
 • Özlem Tunca

  Özlem Tunca, Türk dizi oyuncusu, TV yapımcısı ve sunucusu, Yazar.
 • Ali Buhara Mete

  Ali Buhara Mete; 20 Şubat 1983 İstanbul doğumlu. Üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi, Siyaset Bilimi bölümünde tamamladı. Öme
 • İhsan Ürün

  A.ihsan ürün (Yönetmen) Atv, TRT,Star Tv,TGRT, Kanal 6 gibi çeşitli televizyon kanallarında programlar yapan A.ihsan ürün
 • M.U.C.K.

  ''M.U.C.K.'' (''Müzik Umutları Cesaret Kanatlarıydı''), Show TV'de yayınlanan gençlik, komedi ve müzikal televizyon dizisi. İlk bölümü 5 Oc
 • Erhan Çelik

  Erhan Çelik (d. 1977, Polatlı), Türk haber sunucusu.
 • Nilay Cennetkuşu

  Nilay Cennetkuşu 1984 doğumlu.Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunu. İlk Sinema Filmi “Sinyora