Edgar Tolson

Goth

Goth, 1970'lerin sonu 1980'lerin başında, Punk'tan etkilenerek doğan bir alt kültürdür. Söylentilere göre Joy Division grubunun menejeri Anthony H.

Morin

Morin aşağıdaki anlamlara gelebilir:

Poe

Edgar Allan Poe (d. 19 Ocak 1809 - ö.

Tangram

Tangram, taş, kemik, plastik veya tahtadan yapılmış olan geometrik biçimlerdeki yedi adet parçayı bir araya getirerek çeşitli formlar oluşturma esasına dayalı yaratıcı bir zeka oyunudur. Hedeflenen form, geometrik bir şekil, hareket halindeki bir insan fi...

dedektif

Dedektif, suçları soruşturmak ve suçluları yakalamakla görevli polislere denir. Bazı ülkelerde devlet görevlisi olmayan özel dedektifler de vardır. Öykülerde ve romanlardaki dedektifler genellikle bu türden özel görevlilerdir.

Jedi

Jedi, Yıldız Savaşları filmlerinde, barışın koruyucuları olarak adlandırılan kurgusal gruptur. Kökenleri çok eskiye dayansa da binlerce nesilden sonra Galaktik Cumhuriyet'in koruyucu ve savaşçıları haline gelmişlerdir.

Lenore

Lenore, ABD'li yazar Edgar Allan Poe'nun şiirlerinden biridir. Farklı bir şiir olarak "A Paean (İng. ''Bir Şükran Şarkısı'')" adıyla yazılmaya başlayan şiirin son hâli, 1843'de Lenore adıyla basıldı.

Tarzan

Tarzan Edgar Rice Burroughs tarafından yaratılmış bir öykü karakteridir. İlk olarak 1912'de Maymunların Tarzanı adlı romanla ortaya çıkmış ve daha sonra 23 devamı daha yazılmıştır.

Vincent

Vincent (isim) - Avrupa ve Amerika`da yaygın olarak kullanılan bir erkek adı. "Vince" olarak da kullanılır.