*Ejderha , efsanevi yaratık*Yapraklı deniz ejderi , denizatı ile ilgili olan bir tuzlu su (deniz) balığıdır.

EJDER (türkçe) anlamı
1. (Ejderha) f. Büyük canavar. Büyük yılan.
EJDER (türkçe) anlamı
2. türlü biçimlerde tasarlanan korkunç bir masal canavarı
3. ºdragon
4. büyük yılan.
EJDER (türkçe) ingilizcesi
1. n. wyvern,
EJDER (türkçe) almancası
1. n. Lindwurm

Ejder hakkında bilgiler

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Yadigar Ejder

Yadigar Ejder (5 Ekim 1947, Sivas - 14 Ocak 1992, İstanbul), Türk sinema oyuncusu. Yüzün üzerinde filmde figüran olarak rol almıştır.

Ejder Kalesi

Enter the Dragon, 1973 yapımı Hong Kong-ABD ortak yapımı aksiyon filmidir. Bu filmde aksiyon filmlerinin ünlü starı Jackie Chan henüz o yıllarda meşhur olmadığı için figüran olarak yer almış ve Bruce Lee tarafından dövüş esnasında öldürülmüştür.Türkiye'de "Ejder'in Üç ...

Ejder Öpücüğü

''Ejder Öpücüğü'' (İngilizce özgün adı ''Kiss of the Dragon''), Chris Nahon'un yönettiği Başrolünü Jet Li'nin oynadığı 2001 yılı, Fransa-ABD ortak yapımı aksiyon filmidir.

Genç Ejder

Jacob Luke "Jake" Long (Dante Basco):13 yaşınadır(çizgi filmin ilk sezonunda.son bölümlerde ortaokuldan mezun olur). Avcı kıza (Rose)aşıktır.Tembel biridir. Eğlenceye bayılır. Buna rağmen sorumluluk almayı çok iyi bilir. Dizinin ana kahramanıdır.

Ejder Kapanı

''Ejder Kapanı'', yönetmenliğini Uğur Yücel’in yaptığı, başrollerini Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci'nin paylaştığı 2010 yapımı aksiyon, gerilim, polisiye Türk filmdir.