El-Zafra Hava ��Ss��

Elhamra Hanı

Elhamra Hanı'nın 1920'lerde yapılıp yapılmadığı veya eskiden beri var olan bir hanın kapsamlı bir biçimde onarılıp, sadece ön cephesinin yeniden düzenlenip düzenlenmediği hala açıklığa kavuşturulamamıştır. Elhamra Hanı, Grande Rue de Pera'nın, o dönemleri...

S-300

Azerbaycan Hava Savunma Kuvvetleri

Azerbaycan Hava Savunma Kuvvetleri, Azerbaycan Hava Kuvvetleri'nin bir parçasıdır.Jane's Sentinel Security Assessments - Russia and the CIS: Air Force 18 Haziran 2009 tarihinde ulaşılmıştır. Görevi Azerbaycan'ı hava saldırılarına karşı savunmaktır.

Mangal kömür

"Biyolojik kömür", veya bilinen adıyla "mangal kömürü"; odunsu artıkların oksijensiz ortamda ısıl işlemle kömürleştirilmiş şeklidir. Mangal kömürü (Latince carbo ligni, Fransızca charbon de bois, İngilizce charcoal, İtalyanca carbone di legna, S.

Sikorsky S-61

Sikorsky SL-61L ve SL-61N, SH-3 Sea King helikopterinin başarılı sivil versiyonlarıdır. İnşa edilenler içinde, en çok kullanılan yolcu uçağı ve petrol sondaj platformu destek helikopterleridir.

yellenme

Tıp dilinde flatulans (Latince: ``flatus``), Argoda osuruk, vücuttaki toksinleri atmanın bir yoludur. Mide ve bağırsaklarda biriken aşırı miktardaki gazın baskı yapması sonucunda oluşur.

Osuruk

Halkdilinde osuruk, tıp dilinde flatulans (Latince: ``flatus``), vücuttaki toksinleri atmanın bir yoludur. Mide ve bağırsaklarda biriken aşırı miktardaki gazın baskı yapması sonucunda oluşur.

Sikorsky

Sikorsky Hava Taşıtı Şirketi, (İng:Sikorsky Aircraft Corporation) Igor Sikorsky tarafından 1925 yılında hava taşıtları üretmek ve geliştirmek üzere kurulan ABD şirketi. 1942 yılında Igor Sikorsky'nin gelişmiş helikopter tasarımı ile bu alanı domine etti.

Elhamra Sineması (İzmir)

Elhamra Sineması (İzmir Milli Sineması ya da Milli Sinema), İzmir'in Konak ilçesi Milli Kütüphane Caddesi'nde bulunan tarihi bir sinemadır.

İsrail Hava Kuvvetleri

IAF; Hebrew: זרוע האוויר והחלל, ''Zroa HaAvir VeHahalal'', "Air and Space Arm", commonly known as חיל האוויר, ''Kheil HaAvir'', "Air Corps") İsrail Savunma Güçlerine bağlı Hava Güçleri Birimi.Komutanlığını Orgeneral Amir Eshel yapmaktadır.