Element Numaraland��Rmas��

I. Clemens

X. Clemens

DTD

DTD (İngilizce: Document Type Definition, Türkçe: Belge Türü Tanımı), belge sözdiziminin geçerli olduğu yerleri tanımlar. DTD'ler bir belgenin yapısını belirlerler.

Çapraz ilişki

Periyodik cetveldeki farklı periyotta ve gruptaki iki element arasındaki benzerliklere çapraz ilişki denir. Bu benzerliklerin nedeni ise; bu elementlerin katyonlarının yük yoğunluklarının yakınlığıdır.

fermiyum

Atom numarası: 100 Simge: Fm Kütle numarası: 257.0951 Kaynama Noktası (C): Erime Noktası (C): Yoğunluk: Buharlaşma Isısı: Kaynaşma (Füzyon) Isısı: Elektriksel iletkenlik: Isıl iletkenlik: Özgül Isı Kapasitesi...

Ununseptium

Mendelevyum

Mendelevyum, atom numarası 101, kütle numarası 256 olan, izotopu 1957`de yapma olarak elde edilmiş olan element. Kısaltması Md. Bu elemente Dimitri Mendeleyev`den sonra bu isim verilmiştir.

Lamborghini Sesto Elemento

Lamborghini Sesto Elemento İtalyanca Altıncı Element anlamına gelen ismiyle spor otomobil üreticisi Lamborghini tarafından üretilen iki koltuklu V10 motora sahip yüksek performanslı ve ultra hafif bir konsept spor otomobildir. Sınırlı sayıda üretileceği d...

Clement of Alexandria

Element