En Vogue

En Vogue, 1988 yılında kurulan ve Grammy adayı gösterilen bir R&B müzik dörtlüsüdür. Denzil Foster ve Thomas McElroy gibi yapımcılar ile çalışan grup, Billboard dergisine göre 1990'ların en başarılı on sekizinci oluşumudur.

En Vogue

En Vogue, 1988 yılında kurulan ve Grammy adayı gösterilen bir R&B müzik dörtlüsüdür. Billboard.com - Biography - En Vogue Denzil Foster ve Thomas McElroy gibi yapımcılar ile çalışan grup, Billboard dergisine göre 1990'ların en başarılı on sekizinci oluşumudur.[1] Günümüze kadar grup 20 milyonun üzerinde bir satış rakamı elde etti.[2] ==Grup hakkında== 1988 yılında Kaliforniya'nın Oakland kentinde kurulan grup, Cindy Herron, Maxine Jones, Dawn Robinson ve Terry Ellis'i içermekteydi. Grubun örnek aldığı oluşumlar arasında 1950'lerin ve 1960'ların bayan grupları yer almaktaydı. Grup ilk başta "For You" adıyla bilinmekteydi. Ancak sonra isim En Vogue olarak değiştirildi ve ilk albümden önce grup ismi duyuruldu. Grup 1990 yılında ilk albümleri Born to Sing'i yayımladı. Albüm Amerikan albüm listeleri 21 numaraya kadar çıktı ve 1991'de 1 milyon barajını geçerek platin plak ile ödüllendirildi. Albümden çıkan "Hold On", yılın en iyi R&B şarkısı olarak Billboard Müzik Ödülü kazandı. Albüm ise Grammy ödüllerine aday gösterildi. Grup kısa süre sonra 1992'de ikinci albümleri Funky Divas'ı yayımladı. Şarkılardan My Lovin' (You're Never Gonna Get It) Amerika'da büyük bir etki yarattı ve 2 numaraya çıktı. Şarkı yıllar sonra 2000'lerde yayımlanan San Andreas adlı oyunda radyo müziği olarak kullanıldı. Albüm tüm dünyada 5 milyonun üzerinde sattı. Aynı şekilde ABD'de 8 numaraya yükseldi. Albümden çıkan şarkılardan hemen hemen hepsi ödül kazandı. Albüm ise MTV Video Müzik Ödülü kazandı. Grup çalışmalara devam etti. 1997'de Dawn Robinson gruptan bir süreliğine ayrıldı. Bu dönemde grup, EV3 adlı albümlerini yayımladı. Albüm Amerikan albüm listeleri 8, İngiliz albüm listelerinde 9 numaraya kadar çıktı. Şarkılardan Don't Let Go (Love), Amerika'da 2 numaraya kadar yükseldi. Bu dönemde sıkça gündeme gelen grup, Why Do Fools Fall in Love adlı filmin müziklerinin bulunduğu albümde No Fool No More adlı şarkılarıyla yer aldı. 2000 yılında Masterpiece Theatre adlı dördüncü albümlerini çıkaran grup, Amerika'da sadece 67 numaraya kadar yükselebildi. Bu dönemde arkaplanda kalan grup; 2002'de bir noel albümü kaydetti. Ancak bilinmeyen nedenlerle bu albümü yayımlamadı. 2004'te beşinci albümleri Soul Flower'ı yayımladı. Albüm Amerikan albüm listeleri girmezken tüm dünyada 35,000 adet sattı. En Vogue, 2005'te Dawn Robinson'ın tekrar gruba dahil olmduğunu duyurdu. Ancak 2002'den sonra grup yeni bir stüdyo albümü yayımlamadı.

Diskografi

*Born to Sing - 1990 *Funky Divas - 1992 *Runaway Love EP - 1994 *EV3 - 1997 *Masterpiece Theatre - 2000 *The Gift of Christmas - 2002 *Soul Flower - 2002

Kaynakça

}

Kaynaklar

Vikipedi

En Vogue (Let It Flow) sözleri

Let It Flow tarafından albümünde söylenen En Vogue adlı şarkının sözleri.

Another wave his arrived
Being funk is so surprise
Welcome the world of xtc
When the funk takes over me
No need to try to run away
The fuk will find you the mail today
İt's best if you relax your soul
Grab someone,take the floor,let it go
Let it flow,let it flow,let it flow(What'd you say)
Let it flow,let it flow,let it flow(İn your heart and in your vein)
Let it flow,let it flow,let it flow(Free your mind)
Did you ever make it stop?
Don't you part with it
I devoured it
You can work with it
You can part with it
Satisfaction guaranteed
Give em folks what they need
What you need is indeed
A little funk from ev
Now hit me
Sounds so funky,you'd agree
Funky divas in 3-d
Let it flow
Did you ever make it stop?

Yanıtlar