End Of The Tunnel (Prison Break Bölümü)

End of the Tunnel, Prison Break dizisinin onüçüncü bölümüdür. İlk olarak Fox kanalında Amerika'da ve Kanada'da yayınlanmıştır.

Prison Break bölümü | İsim = End of the Tunnel | Resim = | Sezon = 1 | Bölüm = 13 | Misafir = | Yazar = Paul Scheuring | Yönetmen = Sanford Bookstaver | Yapım = 1AKJ12 | Yayın tarihi = 28 Kasım, 2005

End of the Tunnel, Prison Break dizisinin onüçüncü bölümüdür. İlk olarak Fox kanalında Amerika`da ve Kanada`da yayınlanmıştır. Türkiye`de 22 Ağustos, 2006 tarihinde CNBC-e kanalında ilk olarak gösterilmiştir. Bu bölümün yazarı dizinin yaratıcısı ``Paul Scheuring`` `dir, yönetmeni ise ``Sanford Bookstaver`` `dir. Dizinin bu bölümü diğer bölümler arasında en popüler olanıdır.Sullivan, B. F., " Fox`s `Prison Break` is First to Full Season". ``The Futon Critic``. 28 Eylül, 2005. Tekrarı 23 Aralık, 2006." FOX Extends `Prison` Term, Adds to `Dad`". ``Zap2it.com``. 29 Eylül, 2005. Tekrarı 23 Aralık, 2006.

spoiler

Bölüm Özeti

T-Bag, Abruzzi`nin boynunu jiletle kestikten sonra Abruzzi hapishane dışında bir hastahaneye kaldırılır. Lincoln maksimum güvenlik altına alınır, geriye kalan beş mahkum ne yapacaklarını bilememektedir. Michael, Burrows`un 32 saat gözetim altında olacağını ve bunun için kaçışı ertelemeyi ister. Fakat diğer dördü hemen gitmek isterler. Michael kaçışın bu akşam olabilmesi için gerekli ayarlamaları yapar.


Burrows rahip ile birlikte dua etmek ister. Michael rahibe Burrows`a vermesi için Hz. İsa`nın şeklinin bulunduğu bir haç göndermek ister. Rahip bunu Burrows`a vermeyi kabul eder. Burrows bu haçın arkasındaki metal plakanın altına saklanmış siyah bir hap ve birde ufak kağıda yazılmış bir not bulur, notta "8:10`da yut" (EAT 8:10) yazılıydı. Michael bunu Lincoln`ü revire götürtebilmek için saklamıştı. Lincoln hapı 8:10 yani kaçıştan 50 dakika önce yutar ve midesinde ağrılar başlar. Gardiyanlar onu hemen revire götürür, Dr. Tancredi bunun gıda zehirlenmesi olduğunu söyler.


Kaçakların gece orda kalabilmeleri için Michael bir su borusunu patlatır ve etrafı su basar. Bellick geldiğinde onu etrafın sabaha kadar küfleneceğine inandırırlar ve onlara bütün gece burda kalıp etrafı kurutmalarını söyler.


Beş kaçak sırayla borunun içine girmeye başlar ve revirin altındaki odaya ulaşmak için borunun içinde emekleyerek ilerlemektedirler. Sonunda odaya ulaşırlar. Fakat Michael`ın daha önce kimsayal karışım dökerek açtığı deliğin yerine başka bir boru takılmıştı. Boruyu kırmaya uğraştılar ama başaramadılar. Bu Michael`ı şaşkına çevirmiş ve üzmüştü onlara buradan çıkamayacaklarını söyler. Bölümün sonunda T-Bag Michael`ı tehdit ederek "bu bir seçenek değil sevimli çocuk" dedi.

Notlar

  • Bu bölüm ABD`de yayınlandığı ilk gün 12.1 milyon izleyici tarafından izlenmiştir, bu özelliği nedeniyle dizinin en çok izlenen bölümüdür." `Prison` Breaks `til March; `Reunion` Ending Early". ``Zap2it.com``. 29 Kasım, 2005. Tekrarı 23 Aralık, 2006.
  • 63. Altın Küre Ödülleri, "Drama Dalında En İyi Televizyon Dizisi" kategorisinde yarışan ``Prison Break`` dizisinin tanıtımında bu bölümün final sahnesi kullanılmıştır.Hollywood Foreign Press Association, " 2005 Nominations Press Release". ``The Futon Critic``. 13 Aralık, 2005. Tekrarı 23 Aralık, 2006.Drama Dalında En İyi Televizyon Dizisi, 63. Altın Küre Ödülleri, 16 Ocak, 2006.
  • Takım kaçışa hazırlandığı sırada arka planda duyulan müzik A Perfect Circle tarafından hazırlanmış olan ``The Outsider (Apocalypse Mix)`` `dir..


ReferanslarLinklerŞablon:Prison Break

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

End Of The Tunnel (Prison Break Bölümü) ilgili konular

End Of The Tunnel (Prison Break Bölümü)
End of the Tunnel (Prison Break bölümü)