ENTEGRASYON (türkçe) anlamı
1. bütünleşme
2. integrasyon
bilinen bir diferansiyelin denklemini çözme işlemi.
ENTEGRASYON (türkçe) anlamı
3. 1 . Bütünleşme.
4. 2 . Uyum.
ENTEGRASYON (türkçe) ingilizcesi
1. n. integration
2. merging
3. joining
4. unification into a whole
5. abolition of segregation
6. act of bringing people together as equals regardless of race or religion,
ENTEGRASYON (türkçe) fransızcası
1. intégration [la]
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Bölgesel Entegrasyon

Bölgesel entegrasyon, II. Dünya Savaşı'ndan sonra Avrupa Birliği'nin başarısıyla diğer bölgelere de yayılan eğilimdir.

Drupal

Drupal ücretsiz, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi ya da içerik yönetim'e odaklı bir altyapı yazılımıdır. Modüler yapısı sayesinde, web uygulama çatısı, topluluk portalı, forum ya da blog motoru olarak da kullanılabilmektedir.

Tang

Tang Hanedanı, (Çince: 唐朝; Pinyin: Tángcháo) (18 Haziran 618 – 4 Haziran 907) Sui Hanedanı'nın ardından Çin'e hüküm sürmüş hanedandır. 618'de Li Shimin, Sui Hanedanı'nı devirerek Tang Hanedanı'nı kurdu.

Ecla

``The Economic Commission for Latin America`` - Latin Amerika Ülkeleri Ekonomik Komisyonu. Latin Amerika örgütlenmelerinden birinin kısa adı.

ırak

Irak Orta Doğu ülkelerinden biri. Kuzeyinde Türkiye, batısında Suriye ve Ürdün, doğusunda İran, güneyinde Kuveyt, Suudi Arabistan ve Basra Körfezi yer alır. Başkenti Bağdat olan ülkenin nüfusu 26 milyondur. (46. sırada) Osmanlı İmparatorluğunun çöküşünün ardından ...

Panama

Orta Amerika'da, Karayip Denizi ve Kuzey Pasifik Okyanusu kıyısında, Kolombiya ve Kosta Rika arasında yer almaktadır.

Filistinli

→"Filistinliler" sözcüğü bu sayfaya yönlendirilmiştir. Antik Filistin kavmi için Antik Filistinliler maddesine bakınız.

ERP

İşletme kaynak planlaması (İngilizce Enterprise Resource Planning ERP'nin karşılığı) işletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makina, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel ad.

Honduras

Honduras, Orta Amerika'da bir demokratik cumhuriyettir. Britanya Hondurası 'ndan (yani Belize) farklı olarak İspanyol Hondruras 'ı olarak da bilinir. Batısında Guatemala, güneybatısında El Salvador, güneydoğusunda Nikaragua bulunur.

Kosta Rika

Orta Amerika, Karayip Denizi ve Kuzey Pasifik Okyanusu, Nikaragua ve Panama arasında yer almaktadır.

Meksika

Meksika batısında Pasifik Okyanusu, doğusunda Karayip Denizi ve kuzey doğusunda Meksika Körfezi bulunan Orta Amerika ülkesi. Meksika, kuzeyde Amerika Birleşik Devletleri sınırında geniş olup, Guatemala ve Belize ile komşu olduğu güneydoğuya doğru daralarak, bir üçgeni andırır. ...