Enver Dönmez

Umut (film)

Umut kelimesi aşağıdaki anlamlara geliyor olabilir:

Torpido Yılmaz

''Torpido Yılmaz'', başrollerinde Yılmaz Güney ve Tülin Elgin'in oynadığı yönetmenliğini ise Cevat Okçugil'nin yaptığı 1965 yapımı Türk filmidir.

Uzaylı Zekiye

Uzaylı Zekiye, senaryosunu Seden Kızıltunç 'un müziklerini de Cahit Berkay'ın yaptığı Fantastik Komedi dizisidir. 90'lara kadar sürmüştür.

Çirkin Kral (film)

''Çirkin Kral'', başrolünde Yılmaz Güney'in oynadığı yönetmenliğini ise Yılmaz Atadeniz'ın yaptığı 1966 yapımı Türk filmidir.

Burçak Tarlası (film)

''Burçak Tarlası'', başrollerinde Nuri Sesigüzel ve Pervin Par'ın oynadığı yönetmenliğini ise Ümit Utku'nun yaptığı 1966 yapımı Türk filmidir.

Hudutların Kanunu

''Hudutların Kanunu'', başrollerinde Yılmaz Güney ve Pervin Par'ın oynadığı yönetmenliğini ise Ö. Lütfü Akad'ın yaptığı 1966 yapımı Türk filmidir.

Şeytanın Oğlu

''Şeytanın Oğlu'', başrolünü Yılmaz Güney'in oynadığı yönetmenliğini ise Mehmet Aslan'ın yaptığı 1967 yapımı Türk filmidir.

Seyyit Han (Toprağın Gelini)

''Seyyit Han - Toprağın Gelini'', başrolünü ve yönetmenliğini Yılmaz Güney'in yaptığı 1968 yapımı Türk filmidir.

Silahların Kanunu

''Silahların Kanunu'', başrollerinde Yılmaz Güney ve Nilüfer Aydan'nın oynadığı yönetmenliğini ise Yılmaz Atadeniz'in yaptığı 1966 yapımı Türk filmidir.

Koçero (film)

''Koçero'', başrollerinde Yılmaz Güney ve Muhterem Nur'un oynadığı yönetmenliğini ise Ümit Utku'ın yaptığı 1964 yapımı Türk filmidir.