Enver Yılmaz ile aşağıdakiler kastedilmiş olabilir:

Enver Yılmaz

düzenle|Ekim 2007 20 Mart 1970 yılında Ordu Ulubey`de doğdu.

Enver YILMAZ ilkokula, Aydınlar Köyü İlkokulunda başlamış, eğitimini H. Suphi TANRIÖVER orta okulunda ve Ordu Lisesinde sürdürmüştür.

1988 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi`nde lisans eğitimini 1992 yılında başarı ile tamamlamıştır.

Vatani görevini 1994 yılında Hatay İli Jandarma komutanlığında tamamlamıştır.

1992 - 1996 yılları arasında hakimlik yaptı. 1996`da Hakimlik görevinden ayrılarak Ordu ilinde Serbest Avukat olarak çalışmaya başladı. Aynı dönemde Refah Partisi Ordu Merkez İlçe Başkanlığı, Fazilet Partisi İl Başkanlığı ve Ak Parti Kurucu İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Kasım 2002`de yapılan Genel Seçimlerde Ordu Milletvekili olarak seçildi. Mecliste Divan Katip Üyeliği yaptı. Halen Merkez Disiplin Kurulu Başkan vekili görevinde bulunmaktadır.

Şu an Adalet Komisyonu üyesi olup birçok alt komisyona başkanlık yapmıştır. 19 Mayıs Üniversitesinde Keyfi Yönetim Kamu Kaynaklarının Amaç dışı Kullanımı ve Kadrolaşma İddialarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonunda görev almıştır. Ayrıca Hakkari Merkez, Yüksekova ve Şemdilli İlçelerinde Meydana Gelen Olayların Araştırılması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırmasında Komisyon Başkan Vekilliği görevinde bulunmuştur.

Hobi olarak Futbol, Masa Tenisi ve Satranç ile ilgilenmekte olup Meclisspor Futbol takımında yer almaktadır. Halen Judo ve Kuraş Federasyonu yönetim kurulu üyesidir. Satranç birincilikleri bulunmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. Yabancı dili Almancadır.

LinklerKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar