54-Erbakan Hükümeti

(28.06.1996-30.06.1997)


Başbakan: Necmettin Erbakan (Konya, RP)
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Tansu Çiller (İstanbul, DYP)
Devlet Bakanı: Fehim Adak (Mardin, RP)
Devlet Bakanı: Nevzat Ercan (Sakarya, DYP )
Devlet Bakanı: Abdullah Gül (Kayseri, RP )
Devlet Bakanı: Işılay Saygın (İzmir, DYP) 28.06.1996-17.05.1997
Devlet Bakanı: Sabri Tekir (İzmir, RP)
Devlet Bakanı: Nafiz Kurt (Samsun, DYP)
Devlet Bakanı: Mehmet Altınsoy (Aksaray, RP)
Devlet Bakanı:

Erbakan Hükümeti

54-Erbakan Hükümeti

(28.06.1996-30.06.1997)



Başbakan: Necmettin Erbakan (Konya, RP) Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Tansu Çiller (İstanbul, DYP) Devlet Bakanı: Fehim Adak (Mardin, RP) Devlet Bakanı: Nevzat Ercan (Sakarya, DYP ) Devlet Bakanı: Abdullah Gül (Kayseri, RP ) Devlet Bakanı: Işılay Saygın (İzmir, DYP) 28.06.1996-17.05.1997 Devlet Bakanı: Sabri Tekir (İzmir, RP) Devlet Bakanı: Nafiz Kurt (Samsun, DYP) Devlet Bakanı: Mehmet Altınsoy (Aksaray, RP) Devlet Bakanı: Namık Kemal Zeybek (İstanbul, DYP) Devlet Bakanı: Lütfü Esengün (Erzurum, RP) Devlet Bakanı: Mehmet Selim Ensarioğlu (Diyarbakır, DYP) Devlet Bakanı: Ahmet Cemil Tunç (Elazığ, RP) Devlet Bakanı: Bekir Aksoy (Çorum, DYP) Devlet Bakanı: Gürcan Dağdaş (İstanbul, RP) Devlet Bakanı: Ufuk Söylemez (İzmir, DYP) Devlet Bakanı: Teoman Rıza Güneri (Konya, RP) Devlet Bakanı: Ayfer Yılmaz (İçel, DYP) Devlet Bakanı: Sacit Günbey (Diyarbakır, RP) Devlet Bakanı: Bahattin Şeker (Bilecik, DYP) Devlet Bakanı: Ahmet Demircan (Samsun, RP) Adalet Bakanı: Şevket Kazan (Kocaeli, RP) Milli Savunma Bakanı: Turhan Tayan (Bursa, DYP) İçişleri Bakanı: Mehmet Ağar (Elazığ, DYP) 28.06.1996-08.10.1996 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Meral Akşener (İstanbul, DYP) (08.10.1996-30.06.1997) atandı. Maliye Bakanı: Abdüllatif Şener (Sivas, RP)

Milli Eğitim Bakanı: Mehmet Sağlam (K. Maraş, DYP) Bayındırlık ve İskan Bakanı: Cevat Ayhan (Sakarya, RP) Sağlık Bakanı: Yıldırım Aktuna (İstanbul, DYP) 28.06.1996-26.04.1997 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İsmail Karakuyu (Kütahya, DYP) (13.05.1997-30.06.1997) atandı. Ulaştırma Bakanı: Ömer Barutçu (Zonguldak, DYP) Tarım ve Köyişleri Bakanı: Musa Demirci (Sivas, RP) Çalışma ve Gençlik ve Spor Bakanı: Necati Çelik (Kocaeli, RP) Sanayi ve Ticaret Bakanı: Yalım Erez (Muğla, DYP) 28.06.1996-26.04.1997 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Rıza Gönül (Aydın, DYP) (13.05.1997-30.06.1997) atandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Mehmet Recai Kutan (Malatya, RP) Kültür Bakanı: İsmail Kahraman (İstanbul, RP) Turizm Bakanı: Bahattin Yücel (İstanbul, DYP) 28.06.1996-13.06.1997 Orman Bakanı: Mehmet Halit Dağlı (Adana, DYP) Çevre Bakanı: Ziyattin Tokar (Ağrı, RP)

Ayrıca bakınız

Liste - Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri

Yanıtlar