Erik Lie

Kısaca: Erik Lie, Yayınladığı opsiyon öne alma raporuyla Birleşik Devletler Sermaye Piyasası Kurumu`nun yasal olmayan, çok sayıda olası hisse devri tarihleri üzerinde de oynama uygulamalarını araştırmasına neden olan Iowa Üniversitesi`nde görevli Norveç`li finans profesörü. ``Business Week`` dergisine, hisse devri tarihleri üzerinde de oynama skandalları`nı açığa çıkarması nedeniyle konu olmuştur. ...devamı ☟

Erik Lie, Yayınladığı opsiyon öne alma raporuyla Birleşik Devletler Sermaye Piyasası Kurumu`nun yasal olmayan, çok sayıda olası hisse devri tarihleri üzerinde de oynama uygulamalarını araştırmasına neden olan Iowa Üniversitesi`nde görevli Norveç`li finans profesörü. ``Business Week`` dergisine, hisse devri tarihleri üzerinde de oynama skandalları`nı açığa çıkarması nedeniyle konu olmuştur.

1991-92 yılları arasından Norveç Kraliyet Donanması ve Norveç Sahil Güvenliğinde görev yapmıştır.

2007 yılında, tanıtma yazısı New York Valisi ve eski New York Eyalet Başsavcısı Eliot Spitzer tarafından yazılarak TIME dergisi tarafından dünyayı etkileyen en önemli 100 yaşayan kişi listesine alınmıştır.

Linkler  • [1] Erik Lie`nin Iowa Üniversitesindeki web sitesi


Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.