Erimo, Hokkaido

ada

Ada, çevresi bütünüyle sularla çevrili kara parçasına verilen addır. Yeryüzündeki adaların bütünü on milyon kilometrekarelik bir yer kaplar.

Hokkaido

Hokkaidō (北海道, Hokkai-dō), ( Hokkaidō , Aynuca: アイヌモシリ / Ainu mosir), Japonya'yı oluşturan 4 büyük adadan biri. Adanın batısında Japon Denizi, doğusunda Büyük Okyanus, kuzeyinde Ohotsk Denizi vardır.

Japonya

Japonya(Japonca'da Nihon veya Nippon, (güneş) (kaynak), kelime anlamı "güneşin kaynağı"), Uzak Doğu'da adalardan oluşan bir ülkedir. Hiçbir ülke ile kara sınırı yoktur. Kuzeyinde Kore Yarımadası (Güney Kore ve Kuzey Kore) ve Rusya ile sınırlanan Japon Den...

tombolo

Tombolo, bir adanın zamanla başka bir kara parçasına daha az yükeltisi olan bir toprak setiyle bağlanmasıyla oluşan birikim şeklidir. İtalyanca kökenli olan ''tombolo'' sözcüğü, ''yığın'' veya ''tepecik'' anlamına gelmektedir. Bir ada, tombolo ile başka b...

Dünyada gerçekleşen önemli depremler

YılŞiddetiÖlü sayısı Yer365 50.000Knossos, Girit526 250.000Anfokheia844 50.

Hokkaido Prefectural Sports Center

Hokkaido Prefectural Sports Center Japonya`nın, Sapporo şehrinde bulunan 8.000 kişi kapasiteli kapalı spor salonu. 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası`nın bazı grup maçlarına ev sahipliği yapacak.

Japon Deniz Kuvvetleri

Japon Deniz Öz Savunma Kuvvetleri (Kaijo Jietai)

Sapporo, Japonya

Sapporo(札幌市 ``Sapporo-shi``) nüfus bakımından Japonya`nın beşinci büyük şehridir. Ayrıca coğrafi alan bakımından da üçüncü büyük bölgesidir. Hokkaido Prefektör`ünün başkentidir.

Do (anlam ayrım)

do (müzik): bir nota.