Etiket: Çiçek

Periyant

Periyant (Çiçek Örtü Yaprakları)

Deniz süt otu

Deniz süt otu (Glaux maritima), çuha çiçeğigiller (Primulaceae) familyasına ait çok yıllık otsu bir bitki türü. Mayıs-Ağustos aylarında çiçek açar ve 4-20 cm boya ulaşabilir.

Üvez (bitki)

Üvez cinsi (Sorbus); kışın yaprağını döken, farklı boylarda (3–25 m), Gülgiller (Rosaceae) ailesine ait, çalı ya da orman ağacıdır. Mayıs-Haziran ayları arasında beyaz, ender olarak da pembe renkte çiçek açmaktadır.

Çiçek (anlam ayrım)

Çiçek - Bir bitkinin, üreme organlarını taşıyan, çoğu güzel kokulu, renkli bölümü

Çiçek, Patnos

Urginea maritima

Ada soğanı (``Urginea maritima``), Akdeniz ikliminin hakim olduğu Batı ve Güney Anadolu`da yayılış gösterir. 1-300 metrede, deniz kıyısına yakın kumlu topraklarda yetişir. Genelde, Ağustos-Eylül aylarında, sonbahar yağmurlarından hemen önce çiçeklenir. Be...

Urginea

Ada soğanı (Urginea maritima), zambakgiller (Liliaceae) familyasından bir bitki türüdür. Çok yıllık, büyük soğanlı, beyaz çiçekli ve otsu bitkidir.

Tülpembe

Tülpembe (Frankenia hirsuta), tülpembegiller familyasına ait, çok yıllık otsu ya da çalımsı bir bitki türü. Mayıs-Eylül aylarında çiçek açar ve gövde uzunluğu yaklaşık 5-15 cm olur.

Tuzcul çakşır

Tuzcul çakşır (Ferula halophila), maydanozgiller (Apiaceae) familyasına ait, tüysüz, çok yıllık bir bitki türü. Mayıs-Haziran aylarında çiçek açar ve 60-90 cm 'e kadar boylanabilir.

Team Lotus

Sternbergia

Sternbergia, lutea şerit şeklinde koyu yeşil yaprakları bulunan ve sonbahar aylarında parlak sarı renkli çiçek açan soğanlı bir bitkidir. Sonbaharda çiçeklenen en güzel bitkilerden biri olan S.lutea diğer Sternbergia türleri arasında da üretimi en yaygın...

Scorzonera hieraciifolia

Scorzonera hieraciifolia, papatyagiller (Asteraceae) familyasına ait, çok yıllık, sütlü bir bitki türü. "Kır sakızı" olarak da bilinir.

Sardunya (bitki)

Sardunya (Scanted Leaved),turnagagasıgiller familyasındandır. anayurdu Güney Afrika olan çok yıllık bitki.

Pistia

Su marulu (Pistia stratiotes), yılanyastığıgiller (Araceae) familyasından yüzer su bitkisi türü.