Etiket: Çocuk

Çocuk (insan)

Çocuk, bebeklik ve ergenlik çağları arasındaki insan. Genellikle konuşma ve yürüme kabiliyetleri kazanıldıktan sonra çocukluğun başladığı; cinsel gelişimin başladığı ergenlik dönemi ile birlikte çocukluk döneminin bittiği kabul edilir.

Yenidoğan dönemi

Yenidoğan dönemi, bebeklik sürecinde bir dönemdir.

The Traveller (film)

Pediyatrist

Pediyatri, bebek, çocuk ve ergenlerin (yeni doğmuşlardan yaklaşık 18-19 yaşındakilere kadar) tıbbi bakımıyla ilgilenen tıp dalıdır. Pediyatri genel olarak çocuk hastalıkları ile ilgilenir.

Mossafer (film)

Mossafer (Farsça: مسافر, İngilizce: The Traveller), 1974 İran yapımı Abbas Kiyarüstemi filmidir. İran'ın küçük bir köyünde yaşayan Hassan Darabi adında on yaşında sorunlu bir çocuğun öyküsünü anlatır.

Mossafer

Mossafer (Farsça: مسافر, İngilizce: The Traveller), 1974 İran yapımı Abbas Kiyarüstemi filmidir. İran'ın küçük bir köyünde yaşayan Hassan Darabi adında on yaşında sorunlu bir çocuğun öyküsünü anlatır.

Cenevre Çocuk Hakları Bildirisi

Cenevre Çocuk Hakları Bildirgesi, uluslararası alanda çocukların korunmasına yönelik yapılan ilk sözleşmedir.

Antropedagoji

Antropedagoji, (Güneş, 2005) pedagojinin alt branşıdır. Orthopedagoji, Transkültürelpedagoji, ve Eğitim pedagojisi ile birlikte çocukların davranış sapmalarının nedenleri üzerinde durarak çözümler üretmeye çalışır.

Annelerimiz

Anne ya da ana, bir çocuğu doğuran, bakımını üstlenen veya kendi doğurmadığı bir çocuğu evlat edinen ve bakımını üstlenen dişi canlı. Genlerin yarısı anneden gelir.

Akîka kurbanı

Akîka kurbanı, İslam`a göre, yeni doğan çocuk için kesilmesi müstehab olan kurbandır.

Akîka

Akîka kurbanı, İslam'a göre, yeni doğan çocuk için kesilmesi müstehab olan kurbandır. Yeni doğan bebeğin başındaki ilk saçlarına akîka; bu çocuğun doğumundan yedi gün icinde başındaki tüyleri kısmen veya tamamen tıraş edip adını koyduktan sonra Allah'a şü...

Behlül Bera

Behlül Bera, (d. 1967 Alucra, Giresun) Yayıncı, yazar ve çizer.

Yasemin Yürük

Grup Hepsi, 3 kişilik bir Pop - Teenage Pop grubudur. Grubun üyeleri çocukluklarından beri birbirlerini tanımaktadırlar.

Gizli Yediler

Gizli Yediler (Orijinal adı: The Secret Seven): Enid Blyton`un yazdığı çocuk kitapları serisi. Yedi çocuktan oluşan bir arkadaş grubu, köpekleri

Esma Sultan

Esma Sultan (d. 1873, İstanbul ö. 1848) Abdülaziz`in kızı.