Etiket: 1720

Radamisto

Rhadamistus (Ghadam veya Radamisto olarak da bilinir) Ermenistan'ı 51'den 53'e ve 54'den 55'e kadar yöneten İberya'lı/Gürcü prens.

Pontiac (şef)

Şef Pontiac (d. 1720 - ö.

Pontiac(şef)

Şef Pontiac (d. 1720 - ö.

Abdülcelil Levni

Anna Maria Pertl Mozart

Anna Maria Walburga Mozart (25 Aralık 1720 - 3 Haziran 1778) Wolfgang Amadeus Mozart`ın ve Maria Anna Mozart`ın annesidir.

İbrahim Paşa Camii, Şehzadebaşı

İbrahim Paşa Camii İstanbul`da Şehzadebaşı`nda Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından 1720 yılında yaptırılan camidir. Minaresi sonradan yapılmıştır.

Çarpanak Adası

Sefâretnâme

Sefaretnâme, özellikle Osmanlı Devleti döneminde, bir dış merkeze sefir (elçi) olarak atanan kişinin, döneminin siyaset ve diplomasisine, ve bu arada da sefirlik görevinde bulunduğu şehrin ve ülkenin güncel hayatına ilişkin izlenim ve görüşlerini kitap şe...

Merkez, Tekirdağ

Kara ölüm

:``Bu madde 14. yüzyılda başlamış olan salgın ile ilgilidir. Vebanın tıbbi nedeni hakkında ayrıntılı bilgi için Veba (hastalık) maddesine bakınız.``

I. Hüseyin

I. Hüseyin (Sultan), Şah Sultan Hüseyin (1668 - 1726), 1694-1722 arasında İran şahı, Safevi hanedanının son bağımsız hükümdarı. Devlet yönetimindeki zayıflığıyla hanedanın çökmesine neden olmuştur.

Ewald von Kleist

Asıl ismi Ewald Jürgen Georg von Kleist olan Alman bilim adamı.