Etiket: 18 Haziran

Ziya Çoker

Ziya Çoker, (d. 18 Haziran 1923 İstanbul Türkiye), Türk bürokrat.

Topyekün savaş

Topyekün savaş bir milletin bütün kaynaklarını seferber ederek başka bir milletin askeri gücünü yok etmek için savaşmasıdır. Yüzyıllardır pratikte uygulanmakta olan topyekün savaş, 19. yüzyılda bir savaş çeşidi olarak tanımıştır. Topyekün savaşta sivil yo...

Osman Refet Aksoy

Osman Refet Aksoy (d. Rumi 1311 Yozgat Türkiye) - (ö. 31 Aralık 1967), Türk siyasetçi.

Héctor Yazalde

Héctor Casimiro Yazalde (d. 29 Mayıs 1946 - ö.

Gaston Doumergue

Pierre-Paul-Henri-Gaston Doumergue (1 Ağustos 1863 - 18 Haziran 1937), siyasi istikrarsızlıklarla dolu bir dönemde Üçüncü Cumhuriyet`in 12. cumhurbaşkanı olarak görev yapan Fransız devlet adamı.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Millî Futbol Takımı

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Millî Futbol Takımı, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ni uluslararası futbol müsabakalarında temsil eden milli futbol takımıdır. Fédération Congolaise de Football-Association tarafından kontrol edilir.

Cade İsyanı

1450 yılında İngiltere`de Yüzyıl Savaşları`nın ardından çıkmış, ekonomik kökenli isyan.

Benyamin Netanyahu

Binyamin "Bibi" Netanyahu (İbraniceבִּנְיָמִין "ביבי" נְתַנְיָהוּ, Binyamin "Bibi" Netanyahu,d. 21 Ekim 1949, Tel Aviv) 9. İsrail başbakanı ve Likud Partisi başkanı.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası D Grubu

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası D Grubu, ilk maçını 10 Haziran'da ve son maçını 18 Haziran'da oynamıştır. A Grubu'nda İsveç, İspanya, Rusya ve Yunanistan gruptan çıkabilmek için mücadele etmiştir.