Etiket: 1850

Yaz atmacası

Yoz atmaca (Accipiter brevipes), atmacagiller (Accipitridae) familyasından bayağı atmacadan biraz daha büyük bir atmaca türü. Genelde ormanlık alanlarda yaşar ve ülkemizde gözlemlenebilir.

Wilhelm Liebknecht

Viyana Eyâleti

Viyana (Eyâlet)

Topyekün savaş

Topyekün savaş bir milletin bütün kaynaklarını seferber ederek başka bir milletin askeri gücünü yok etmek için savaşmasıdır. Yüzyıllardır pratikte uygulanmakta olan topyekün savaş, 19. yüzyılda bir savaş çeşidi olarak tanımıştır. Topyekün savaşta sivil yo...

Taiping Ayaklanması

Richard Brewer

``Richard "Dick" Brewer`` (d. 10 Ocak, 1850- ö.4 Nisan, 1878) Amerikalı kovboy ve kanun kaçağıdır. Billy the Kid ile ``Lincoln Bölge Savaşı``nda savaşmış Richard, bazı hikayelere göre Billy the Kidin takımının asıl lideriymiş.

Paul Von Mauser

Doğumu Born 27 Haziran 1828 ve ölümü Obendorf 29 Mayıs 1904 Alman sanayici ve silah tasarımcısı.

Necati Demir

Prof. Dr. Necati Demir (d. Ordu, 20 Nisan 1964), Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Sosyal Alanlar Bölümü Başkanı - Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı.

Madamme Tussauds

Louis Marie Julien Viaud

Kurdıstan

Kürdistan (Arapça: كردستان Kurdistân, Farsça: کردستان Kordestân, Kürtçe: Kurdistan / کوردستان Kwırdıstan, Kafkaslar'ın güneyi ve Orta Doğu'da, Ermenistan, Irak, İran, Suriye ve Türkiye'ye ait toprakların bir kısmını kapsayan coğrafi bölge.

Kossuth Evi Müzesi

Kossuth Evi Müzesi (Macar Evi olarak da bilinir), Kütahya`da 1982`den beri ziyarete açık olan bir 18. yy Türk evidir. Bu evde 1850-851 yıllarında yaşamış olan Macar Özgürlük Savaşı önderlerinden avukat Lajos Kossuth`a ait özel eşyalar ve Macar kültürü ile...