Etiket: 19

Nero Caesar

Nero Claudius Caesar Augustus Germanicus (6–30) Julio-Claudian hanedanı mensubu Roma İmparatorları ile yakın akrabalık bağlarına sahip Roma soylusu. Nero, 6 yılında Germanicus ve Yaşlı Agrippina'nın oğulları olarak doğdu.

Livilla

(Claudia) Livia Julia (Klasik Latince: LIVIA•IVLIA), Genellikle aile adı olan Livilla ("Küçük Livia") ile tanınan (MÖ 13 – 31) Nero Claudius Drusus ve Antonianın tek kızı. İmparatoriçe Livia'nın (adını ondan alır) torunu, Germanicus ve Claudius'un kız kar...

Küçük Antonia

Küçük Antonia, (31 Ocak MÖ 36-Eylül/Ekim 37) Genç Antonia ya da Antonia Minor ya da basitçe Antonia olarak da bilinir.Antonia, en dikkat çekici Romalı kadınlardan birisidir. Güzelliği ve fazileti her zaman takdir edilmiştir.

Julius Caesar Drusus

Tiberius Drusus Claudius Julius Caesar Nero ya da Julius Caesar Drusus ya da Drusus Julius Caesar (Adoptiv adı) (d. MÖ 13- ö.

Germanicus

Germanicus Julius Caesar Claudianus, (24 Mayıs MÖ 15–10 Ekim 19) Roma İmparatorluğu'nun başlangıcında etkin bir hanedan olan Julio-Claudian Hanedanı mensubu Romalı general.

Afrika (Roma eyaleti)

Afrika (Africa), Roma İmparatorluğuna bağlı bir eyalet. Kabaca günümüz Tunus topraklarının kuzeyini ve batı Libya'nın Gabes Körfezi boyunca uzanan Akdeniz kıyılarını içerirdi.

Hrant Dink Suikastı

Hrant Dink Suikastı, Agos gazetesinin Ermeni asıllı genel yayın yönetmeni Hrant Dink'in, 19 Ocak 2007 tarihinde, Ogün Samast adlı silahlı saldırgan tarafından öldürülmesi olayıdır. Önceden pek çok tehdit almış olan Dink, Agos'un Halaskargazi Caddesindeki...

Gürgendağ, Düzköy

Gürgendağ, Trabzon ilinin Düzköy ilçesine bağlı bir köydür.

Çavdar Tarlasında Çocuklar (kitap)

Çavdar Tarlasında Çocuklar (Özgün adıyla: The Catcher in the Rye), J.

The catcher in the rye

Gönülçelen kelimesinin geçtiği birçok madde mevcuttur :

Howard Roberd Hughes Jr.

Howard Robard Hughes Jr. (24 Aralık 1905; Houston, Teksas - 5 Nisan 1976; Las Vegas), ABD'li iş adamı, havacı, film yönetmeni, film yapımcısıydı ve dünyanın en varlıklı insanlarından biriydi.