Etiket: 4

Louis Adamic

Louis Adamic, (d. 23 Mart 1899, Blato-Slovenya; ö. 4 Eylül 1951, Riegelsville-New Jersey, ABD)ABD´li gazeteci ve yazardı.

Livilla

(Claudia) Livia Julia (Klasik Latince: LIVIA•IVLIA), Genellikle aile adı olan Livilla ("Küçük Livia") ile tanınan (MÖ 13 – 31) Nero Claudius Drusus ve Antonianın tek kızı. İmparatoriçe Livia'nın (adını ondan alır) torunu, Germanicus ve Claudius'un kız kar...

Livia

Livia Drusilla, 14 yılından sonra Livia Augusta olarak bilinir (MÖ 58-29), Roma İmparatorluğunun ilk imparatoru Augustus'un karısı ve birkaç kez imparator naipliği yapmış, imparatorun sadık danışmanı, 1. yüzyıl Romasının en güçlü kadını ve Roma İmparatori...

Küçük Antonia

Küçük Antonia, (31 Ocak MÖ 36-Eylül/Ekim 37) Genç Antonia ya da Antonia Minor ya da basitçe Antonia olarak da bilinir.Antonia, en dikkat çekici Romalı kadınlardan birisidir. Güzelliği ve fazileti her zaman takdir edilmiştir.

Julius Caesar Drusus

Tiberius Drusus Claudius Julius Caesar Nero ya da Julius Caesar Drusus ya da Drusus Julius Caesar (Adoptiv adı) (d. MÖ 13- ö.

Germanicus

Germanicus Julius Caesar Claudianus, (24 Mayıs MÖ 15–10 Ekim 19) Roma İmparatorluğu'nun başlangıcında etkin bir hanedan olan Julio-Claudian Hanedanı mensubu Romalı general.

Gaius Caesar

Gaius Julius Caesar Vipsanianus (MÖ 20 - 4), En bilinen adıyla Gaius Caesar, Marcus Vipsanius Agrippa ve Yaşlı Julia'nın en büyük oğludur.. Her ne kadar Gaius Vipsanius Agrippa adıyla doğmuş olsa da, anne tarafından dedesi Roma İmparatoru Augustus tarafın...

Milad

Milat, tarih hesaplamalarında İsa'nın doğduğu kabul edilen gün. İsa'nın doğum tarihine dair net bir bilgi olmamakla birlikte, Gregoryen Takvimi'ne (Miladî Takvim) göre oluşturulmuş zaman çizelgesinde başlangıç noktası yani 1 Ocak 1 tarihi olarak kabul edi...

Engellektüel Dergisi

Engellektüel ya da Engellektüel Dergi ya da Engellektüel Dergi Yayıncılığı dünyada engelliler adına ilk defa yayınlanan dergi. Daha önce Bakış adlı gazeteyi yayınlayan Ufuk Gürbüz Engellektüel Dergisini yayınladı.

Engellektüel

Engellektüel ya da Engellektüel Dergi ya da Engellektüel Dergi Yayıncılığı dünyada engelliler adına ilk defa yayınlanan dergi. Daha önce Bakış adlı gazeteyi yayınlayan Ufuk Gürbüz Engellektüel Dergisini yayınladı.

1

Bu madde MS 1 yılı içindir.