Etiket: Afrika Futbol Konfederasyonu

Kırgızistan Futbol Federasyonu

Kırgızistan Futbol Federasyonu, Kırgızistan'daki futbol faaliyetlerini yürütmek, futbolun gelişmesini ve yurt sathına yayılmasını sağlamak, bu konularda her türlü düzenlemeyi yapmak, kararlar almak ve uygulamakla yetkili kurumdur.

2008 VIVA Dünya Kupası

2008 VIVA Dünya Kupası ; İkincisi düzenlenen VIVA Dünya Kupası`dır. NF-Board`ın düzenlediği bu turnuvaya geçen iki yıl önce 2006 VIVA Dünya Kupası şampiyonu olduğu için Sápmi tarafından evsahipliği yapılacak. Turnuvanın şimdi bilinen düzenlenme tarihi ise...

2006 VIVA Dünya Kupası

VIVA Dünya Kupası`nın Oksitanya`da 2006 yılında düzenlenmiş olan ilk turnuvasıdır.

1959 Afrika Uluslar Kupası

1959 Afrika Uluslar Kupası, CAF'ın düzenlediği ikinci Afrika Uluslar Kupası'ydı ve ilk şampiyon Mısır tarafından düzenlendi. Bu turnuvaya Mısır, Sudan ve Etiyopya takımları katıldı.

Almanya Futbol Federasyonu

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) (Almanca: Deutscher Fußball-Bund), Almanya'daki futbol faaliyetlerini yürütmek, futbolun gelişmesini ve yurt sathına yayılmasını sağlamak, bu konularda her türlü düzenlemeyi yapmak, kararlar almak ve uygulamakla yetkili ku...

Yılın Afrikalı Futbolcusu

Yılın Afrikalı Futbolcusu ödülü 1992`den beri Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) tarafından Afrikalı futbolculara verilen ödüllerdir. 1970-1994 arasında bu ödül "France Football" dergisi tarafından verilmiştir.

Senegal Millî Futbol Takımı

Senegal Millî Futbol takımı Afrika`nın başarılı milli takımlarındandır. 2002 Güney Kore-Japonya Dünya Kupası`nda çeyrek finalda uzatmalarda altın golle Milli takımımıza elenmiştir.