Etiket: Aile

Cinsel ilişki pozisyonları

Cinsel ilişki sırasında erkeğin eşini uyarması için çeşitli pozisyonlarda birleşme tekniğini uygulayabilirler. Aynı eşle yıllar boyu beraber olan çiftler değişik teknikleri uygulayarak cinsel hayatlarına renk katabilir, daha çok zevk alabilirler.

Aile Araştırma Kurumu

Aile Araştırma Kurumunun (AAK), 1989 yılında kurulmuştur. AAK’nin kuruluşundan sonra kısa zaman zarfına sığdırdığı çalışmalarla ailenin her türden

Yer kirazı

Güveyfeneri patlıcangiller (Solanaceae) familyasına mensup, ılıman ve astropik bölgelerde yetişen ve birçok türü olan bir bitki ve meyve cinsi. Yaklaşık olarak 30-40 cm yüksekliğe erişen bitkinin meyveleri bilye büyüklüğünde ve turuncumsudur.

Physalis peruviana

Altın çilek (Physalis peruviana), bir güveyfeneri türünün İngilizce "golden berry" sözünden çevrilmiş ticari adıdır. İnka eriği olarak da bilinir.

Aşiretler

Aşiret, (Arapça: عشیرة on) dil ve kültür yönünden büyük bir türdeşlik gösteren, birçok sülaleden oluşan, yapısındaki aileler arasında köken, ekonomi, din, kan veya evlilik bağları bulunan göçebe veya yerleşik nitelikteki topluluk, oymaktır. Türkiye'nin öz...

Arap tazısı

Gazal tazısı, Gazel tazısı, Saluki(سلوکی), İran tazısı ya da Arap metinlerinde ondan sık sık bahsedilmesine dayanarak Arap tazısı, ceylan (gazal) avlamak üzere yetiştirilmiş bir tazı türü. Saatte 55 km hızla koşar.

Antik Yunanistan'da hukuk

Antik Yunanistan'da hukuk, belirli yasa ve gelenekler çerçevesinde yargı kurumları tarafından yürütülen kurallar bütünüdür.

Annelerimiz

Anne ya da ana, bir çocuğu doğuran, bakımını üstlenen veya kendi doğurmadığı bir çocuğu evlat edinen ve bakımını üstlenen dişi canlı. Genlerin yarısı anneden gelir.

Alman Çoban Köpeği

Alman çoban köpeği veya Alman kurdu, Almanya kökenli bir köpek ırkıdır. Türkçe de bazen kurt köpeği olarak da anılırlar.

İran tazısı

Gazal tazısı, Gazel tazısı, Saluki(سلوکی), İran tazısı ya da Arap metinlerinde ondan sık sık bahsedilmesine dayanarak Arap tazısı, ceylan (gazal) avlamak üzere yetiştirilmiş bir tazı türü. Saatte 55 km hızla koşar.

Sosyal hizmetler

Sosyal hizmetler, korunma`ya, bakım`a ve yardım`a muhtaç aile, çocuk, yaşlı vb. kişilere götütrülen sosyal hizmetlerle ilgili hedefleri saptamak, bu hizmetleri düzenlemek için kurulmuş katma bütçeli kamu kurumu başbakanlığa bağlı olan genel müdürlüğün ana...