Etiket: Akçakent

Samanlı, Nizip

Samanlı, Nizip ilçe merkezine 7 km uzaklıkta 50 seçmeni bulunan şirin bir köydür. Tarım ve hayvancılık köylünün geçim kaynağıdır. Muhtarı Fahri Ağcan dır.

Baymış, Aksaray

Baymış Köyü ismini zamanında Yozgat ilinin Baymış Yaylası`ndan yola çıkmış, orada sığır çobanlığı yapmış bir ailenin kurduğu Aksaray ilinin bir köyüdür. Yola çıkma sebebi olarak Baymış Köyü sakinlerinden Sarı Hoca isimli Çapan arıbaş kız kaçırma olduğunu...

Baymış

Baymış Köyü ismini zamanında Yozgat ilinin Baymış Yaylası'ndan yola çıkmış, orada sığır çobanlığı yapmış bir ailenin kurduğu Aksaray ilinin bir köyüdür. Yola çıkma sebebi olarak Baymış Köyü sakinlerinden Sarı Hoca isimli Çapan arıbaş kız kaçırma olduğunu...

Armutlu, Aksaray

Armutlu Beldesi Aksaray İl merkezine 29 km uzaklıkta olup doğusunda Taşpınar Kasabası, Güney Batısında İncesu Kasabası, Kuzeyinde Kutlu Kasabası, Kuzey Doğusunda ise Hamidiye Kasabası yer almaktadır.

Aratol, Aksaray

Aratol, Aksaray Merkez ilçesine bağlı bir beldedir.

Adaklı, Nizip

Adaklı, Gaziantep ilinin Nizip ilçesinin bir köyüdür. 2000 Nüfus sayımına göre nüfusu 1372`dir. Köy muhtarı Hasan Deniz dir. İlçeye uzaklığı ise 25 Kmdir.

Zergil

Keklik, Gaziantep ilinin Nizip ilçesine bağlı bir köydür.

Yeşiltepe, Aksaray

Yeşiltepe, Aksaray ilinin kuzey batısında bulunan ve ile uzaklığı 30 kilometre olan bir beldedir.

Yeşildere

Yeşildere, aşağıdaki anlamlara gelebilir: