Etiket: Aksaray (il)

Tunceli ili

Tunceli, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Fırat bölümünde yer alan bir ildir. Kuzeyde ve batıda Munzur Dağları ile Karasu Irmağı, doğuda Bingöl Dağları ve Peri Suyu, güneyde Keban Baraj Gölü ile çevrilidir.

Sarıkaraman, Ortaköy

Bilgikutusu Türkiye belde

Pınarbaşı, İzmir

Pınarbaşı, Bornova

Pınarbaşı İzmir`in Bornova ilçesinin güney batısında kalan,sınırları içersinde 3 mahalle olan bir belde konumundadır.İzmir Yarış Pisti,BMC otomotiv sanayi,CMS gibi ülke ekonomisine katkıda bulunan büyük işletmeleri sınırları içerisinde barındıran Pınarbaş...

Orta Anadolu Kürtleri

Orta Anadolu Kürtleri (Kürtçe: Kurdên Anatoliya Navîn), tarih boyunca Anadolunun iç kesimlerine yerleştirilmiş ve orayı yurt edinmiş olan Kürtlerdir. İç Anadolu Kürtleri olarak da bilinmektedir.

Mersin il

Mersin, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık onuncu şehri. 2013 itibarıyla 1.705.774 nüfusa sahiptir.

Hüseyin Avni Coş

Hüseyin Avni Coş (d. 1959 Eğirdir, Isparta Türkiye) Türk bürokrat.

Harmandalı, Ortaköy

Harmandalı, Aksaray ilinin Ortaköy ilçesinin bir beldesi.

Gaziantep(il)

Eşmekaya Barajı

Eşmekaya Barajı, Aksaray'da, Eşmekaya Çayı üzerinde, sulama amacıyla 1996-2001 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 500.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 18,00 m, normal su kotunda göl hacmi 47,20...

Emir Durmaz

Emir Durmaz (d. 1953 Emirdağ, Afyonkarahisar Türkiye) Türk bürokrat.

Devedamı, Ortaköy

Bilgikutusu Türkiye belde

Cumhuriyetin önemi

Cumhuriyet (Anlam ayrım)

Cumhuriyet, devlet yönetim biçimini ifade eden politik bir kavram.

Camili, Ağaçören

Camili, Ağaçöre ilçesinin bir beldesidir. Camili kasabasında 2 Camii, 3 Park, 1 Ilköğretim Okulu, 1 Sağlıkocağı, 1 Market, 2 Bakkal, 1 Petrol ve Baraj Göleti vardır.