Etiket: Alberta

Newfoundland & Labrador

Risk (oyun)

``Risk`` bir savaş-strateji masaüstü oyunudur. Parker Brothers tarafından üretilmiştir. Bir kısmı şu anda Hasbro tarafından üretilmektedir. Fransız film yönetmeni Albert Lamorisse tarafından icat edilmiştir. Özgün olarak ilk 1957 yılında ``La Conquête du...

Grande Prairie, Alberta

Calgary-Edmonton Koridoru

Calgary-Edmonton Koridoru, Kanada'nın Alberta eyâletinin Calgary ve Edmonton şehirlerinin arasında kalan bir bölgedir. Alberta eyâletinde birçok petrol şirketleri olduğu için bu koridor dünyanın en zengin bölgelerinden biridir.

Britanya Kolumbiyası

Britanya Kolumbiyası ya da İngiliz Kolumbiyası, (İngilizce: British Columbia ya da kısaca B.C. veya BC), Fransızca: Colombie-Britannique, C.-B.), Kanada'nın Batı Kanada bölgesindeki en batıdaki eyâletidir.

Britanya Kolombiyasi

Binalar ve yapılar listesi

Bu Binalar ve bina olmayan yapıların listesidir.

Airdrie, Alberta

Airdrie, Kanada`nın Alberta eyaletinde bulunan bir kenttir. Kent, Calgary`nin hemen kuzeyinde yer almakta, ve Calgary metropolünün bir parçası kabul edilmektedir. Calgary`e olan yakınlığı, son bir kaç yılda kent nüfusunun hızlı şekilde büyümesini sağlamış...

A harfli NHL oyuncularının listesi

Tüm zamanların A harfli NHL (National Hockey League) oyuncularının listeleri yer almaktadır.

Banks adası

Banks adası Kanada`nın kuzeyinde bir adadır.Komşu adalara göre orta büyüklükte bir adadır.Kanada`nın 4. Kuzey Amerika kıtasının 5. büyük adasıdır.

İngiliz Kolumbiyası

Risk Oyun

Rangifer tarandus

Ren geyiği (Rangifer tarandus), geyikgiller (Cervidae) familyasından arktik ve subarktik bölgelerinde yaşayan bir geyik türüdür.

Prens Edward Adası