Etiket: Amasya (il)

Yağmur (anlam ayrım)

Yağmur (hava)

Tunceli ili

Tunceli, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Fırat bölümünde yer alan bir ildir. Kuzeyde ve batıda Munzur Dağları ile Karasu Irmağı, doğuda Bingöl Dağları ve Peri Suyu, güneyde Keban Baraj Gölü ile çevrilidir.

Pınarbaşı, İzmir

Pınarbaşı, Bornova

Pınarbaşı İzmir`in Bornova ilçesinin güney batısında kalan,sınırları içersinde 3 mahalle olan bir belde konumundadır.İzmir Yarış Pisti,BMC otomotiv sanayi,CMS gibi ülke ekonomisine katkıda bulunan büyük işletmeleri sınırları içerisinde barındıran Pınarbaş...

Orta Anadolu Kürtleri

Orta Anadolu Kürtleri (Kürtçe: Kurdên Anatoliya Navîn), tarih boyunca Anadolunun iç kesimlerine yerleştirilmiş ve orayı yurt edinmiş olan Kürtlerdir. İç Anadolu Kürtleri olarak da bilinmektedir.

Mehmet Celalettin Lekesiz

Mehmet Celalettin Lekesiz (d. 1962 Yerköy, Yozgat Türkiye), Türk bürokrat.

Gaziantep(il)

Fethi Tansuk

Fethi Tansuk, (d. 1912 Karaferye Türkiye), Türk bürokrat.

Fahrettin Kiper

Fahrettin Kiper (d. 1879, İstanbul, Türkiye) - (1965, İstanbul, Türkiye), Türk bürokrat.

Ertuğrul Süer

Ertuğrul Süer, (d. 1916 (r.

Bölgeler

Türkiye'nin coğrafi bölgeleri, 6 Haziran - 21 Haziran 1941 tarihleri arasında Ankara'da toplanan Birinci Coğrafya Kongresi tarafından belirlenmiştir. Kongre ilk, orta ve lise müfredat programları ile ders kitapları, coğrafya terimleri ve coğrafî isimlerin...

Boraboy, Taşova

Boraboy, Amasya ilinin Taşova ilçesine bağlı bir koy. Amasya-Taşova karayolunun 44. km'sinden sola ayrılan Taşova-Samsun karayolunu takiben 14. km'den tekrar sola ayrılarak Boraboy koyu'ne ulaşılır.

Afyonkarahisâr (il)

Bu madde Afyonkarahisar il sınırları içindeki tüm bölgeyi kapsamaktadır. Başlığın diğer anlamları için Afyonkarahisar (anlam ayrımı) sayfasına gidiniz.

Balgöze

Balgöze - Amasya ilinin Merzifon ilçesine bağlı köy

Aşağıovacık

Aşağıovacık - Amasya ilinin Hamamözü ilçesine bağlı köy