Etiket: Amerika

Heckler & Koch G36

H&K G36

H&K 36

Tropikal Yağmur Ormanları

Tropikal ormanlar çok fazla yağis gören ormanlardır. İklimin genellikle ilkbahar-yaz hüküm sürdügü yerlerdir. Bitki bakımından zengin ormanlardir. Bitkinin çok olmasi yağışın fazla olmasının başka bir nedenidir.

Sessiz Ev: Bölümler

Orhan Pamuk`un Sessiz Ev romanı, toplam 32 bölümden oluşur. Aşağıda bu bölümler, kısaca ele alınacaktır.

Okyanusal iklim

Okyanusal iklim Avrupa'nın batısıyla Kuzey Amerika'nın ve Asya'nın doğu bölgelerinde egemendir. Yıllık sıcaklık ortalaması 14°C 15°C dolaylarındadır. Yıllık yağış miktarı 1000 mm kadardır. Mevsimlere düzenli dağılmıştır. Yağış miktarı kışın ya da sonbahar...

Amerika’nın keşfi

Amerika kıtası 1492 yılında Kristof Kolomb tarafından keşfedilmiş olarak kabul edilir.

Echoes: The Best of Pink Floyd (albüm)

Echoes: The Best of Pink Floyd, Ingiltere'de Kasım 5, 2001, Amerika'da Kasım 6 2001'de piyasaya çıkan bir Pink Floyd toplama albümü dür. Aynı ay içerisinde Billboard 200 listesinde 2 numaraya yükselen albüm (1 numarada Britney Spears'ın Britney albümü, 3...

Half-Life 2: Episode One

Half-Life 2: Episode One, (Türkçe: Yarı-Hayat 2: Birinci Bölüm) Half-Life 2'nin devamı niteliğinde olan üç serilik parçanın ikinci bilgisayar oyunudur.

Şerif (görevli)

``Şerif sözcüğünün diğer anlamları için şerif (anlam ayrımı) sayfasına bakınız``

Şaman transı

Şaman transı, yolculuk olarak tanımlanabilse de; ilahiyata doğru açılan bir şuur deneyimi, keyfidir.

Ölümcül Deney

Çayır köpeği

Çayır köpeği (Cynomys), sincapgiller familyasının yer sincapları oymağına ait Kuzey Amerika'nın otlaklarında doğal olarak bulunan bir kemirici hayvan cinsidir. İri gövdesi kuyruğuyla beraber yaklaşık olarak 30-40 cm boylarındadır.