Etiket: Aon Merkezi

Türkiye'deki en yüksek binaların listesi

Türkiye'deki en yüksek binalar listesi, Türkiye'de inşaatı tamamlanmış en yüksek binaların listesidir. Türkiye'deki en yüksek binalar, ağırlıklı olarak İstanbul'da yer almaktadır.

Türkiye'deki en uzun binalar listesi

Türkiye'deki en yüksek binalar listesi, Türkiye'de inşaatı tamamlanmış en yüksek binaların listesidir. Türkiye'deki en yüksek binalar, ağırlıklı olarak İstanbul'da yer almaktadır.

Commerzbank Kulesi

Commerzbank Kulesi, Frankfurt'nun en yüksek ve dünyanın üçüncü en yüksek gökdelenidir. Bina yüksekliği 259 metredir.

Baldpate Platformu

Baldpate Platformu, Lousiana kıyılarında bulunan deniz platformu 579,7 metre yüksekliğindedir. Baldpate Platformu ``Hudson Engineering`` tarafından inşaa edilmiştir..

Al Burj

Al Burj (Arapça: البرج‎) Dubai'de inşası devam etmekte olan ve tamamlandığında dünyanın en yüksek gökdeleni olması planlanan gökdelendir.

Şangay Dünya Finans Merkezi

Şangay Dünya Finans Merkezi Çin`in Şangay şehrinde yapımı süren ve 2008 yılında bitirilmesi öngörülen mimari özellikleriyle ön plana çıkmış yapı..

Troll A platformu

Troll A platformu gaz üretimi için çok büyük bir platformdur ve en büyükler arasındadır ve tarihin en karmaşık mühendislik projeleri arasında gösterilir. ``Norske Shell`` şirketi için ``Norwegian Contractors`` tarafından inşa edilmiştir. Platform, 1996 yı...

Tokyo Kulesi

Tokyo Kulesi Japonya`nın Tokyo şehrinde, Minato-ku`daki Shiba Parkındadır. 333 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek kendinden destekli çelik kulesi ve Japonya`nın en uzun insan ürünü yapısıdır. 4000 ton ağırlığındadır.

Gullfaks C

Gullfaks C, Statoil`e ait bir deniz platformudur, Kuzey Denizi`nde 34/10 Bloğunda yer almaktadır. Statoil tarafında inşa edilen Gullfaks C, deniz seviyesinden 217 metre yüksektedir. Deniz yüzeyinden toplam yüksekliği ise 380 metredir.

Dünyanın en uzun yapıları

Dünyanın en uzun yapıları belirlenirken genellikle doğrudan tanım yapmak mümkünse de, dünyanın en uzun ``bina``sını ya da ``kule``sini belirlemek o kadar kolay olmamaktadır. Bunun nedenleri ya bina ve kule dendiği zaman tam olarak ne kastedildiğinin ya da...