Etiket: Arap

Rakı/Uzo

Şeyhanlı Aşireti

AĞOLDAY-OĞOLDAY-ALTUNDAĞ yani ITARA KOLU ÖNEMLİ KOLUDUR--Şeyhanlı Aşireti,Türkiye`nin en büyük aşiretlerinden biridir.. Soyu çok uzun zaman öncesine dayanır, Arap kökenli olduğu tahmin edilmektedir. Şimdi ise aşirette Kürtçe konuşulmaktadır. Aşiret sad...

İslâm Devleti

Üç Kulhü bir Elham

İslam

Türban sorunu

Türban şu anlamlara gelebilir;

Türban serbestliği

Türban şu anlamlara gelebilir;

Türban serbestesi

Türban şu anlamlara gelebilir;

Türban serberstliği

Türban şu anlamlara gelebilir;

Türban düzenlemesi

Türban şu anlamlara gelebilir;

Taner Özkoşar

Siyasetnâme

Siyâsetnâme, Arap, Fars, Hint ve Türk edebiyatlarında devlet adamlarına yöneticilik sanatına ilişkin bilgiler veren yapıtların genel adı. Genel olarak hükümdarlar için kaleme alınmış olan siyâsetnâmelerde onların sahip olması gereken nitelikler, saltanatı...

Rüyet-i Hilal

İslamRüyet-i Hilal (Arapça: رؤية الهلال ‎ / ru`yat al-hilāl), İslam dünyasında Bayramlar ve Kutsal ayları tespit etmek amacı ile ayın astronomik olarak gözlemlenmesi.

Rotana

Rotana Records (Arapça: تسجيلات روتانا) Orta Doğu'nun en büyük müzik şirketidir ve Suudi Prensi Prince Al-Waleed bin Talal 'a aitdir.. Prince Al-Waleed bin Talal, Arap dünyasının en büyük medya imparatorluklarından birine sahiptir.

Ningxia Huizu Özerk Bölgesi

Ningşia Hui Özerk Bölgesi (Çince: 宁夏回族自治区; pinyin: Níngxià Huízú Zìzhìqū), Çin Halk Cumhuriyeti'nde özerk bölge. Ülkenin kuzeyinde bulunur.