Etiket: Asansör

Esnaf Sarayı

Esnaf Sarayı Alışveriş Merkezi, Eskişehir'de 1973 yılında kurulmuş şehrin ilk alışveriş merkezi. 500 ortağın bir araya gelerek oluşturduğu bir iş yeri yapı kooperatifi olarak kurulmuştur.

Yonca Lodi

Mustafa Altıoklar

Mustafa Altıoklar (d. 1958, Ordu) Türk film yönetmeni. Aslen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlık alanı fizyoterapidir.

Hıdiv Kasrı

Hıdiv Kasrı, İstanbul`un Beykoz ilçesinde Çubuklu sırtlarında bir yapıdır. 1907 yılında Mısır`ın son hıdivi Abbas Hilmi Paşa tarafından İtalyan mimar Delfo Seminati`ye yaptırılmıştır. Dönemin mimari modasına uygun olarak art nouveau tarzındadır.

Hidiv Kasrı

Hıdiv Kasrı, İstanbul'un Beykoz ilçesinde Çubuklu sırtlarında bir yapıdır. 1907 yılında Mısır'ın son hıdivi Abbas Hilmi Paşa tarafından İtalyan mimar Delfo Seminati'ye yaptırılmıştır.

Taipei 101

Taipei 101 (Çince: 臺北101 ya da 台北101; okunuşu: Táiběi Yībailíngyī) Tayvan, Taipei şehri Xinyi (Hsinyi) semtindeki bir gökdelen. Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Burç Halife binası tarafından 21 Temmuz 2007 tarihinde geçilene kadar dünyanın en yük...

Emirates Kuleleri

Emirates Kuleleri, Birleşik Arap Emirlikleri'ne ait Dubai'de Otel ve İş Merkezi olarak kullanılan çift binaya sahip gökdelendir. Emirates Kuleleri'nin çatıları üçgen şeklinde 45 derece eğik düzleme benzer şekildedir.

Özen Film

Film dağıtım şirketi olarak Özenfilm 1942 yılında kuruldu. Castle Rock International'in ve Corolco'nun Distiribütörlüğünü yapmıştır. 20th century Fox, Summit Entertainment tek Türkiye distiribütörüdür.