Etiket: Böcek

Çizgili ishakkuşu

Çizgili ishak kuşu (Otus brucei), baykuşgiller familyasına ait küçük kulaklı bir baykuş türüdür. İshak kuşuna görünüşte benzer olup vücudunun arka tarafında şeritler ve daha az karmaşık renkte tüyler görülür.

Çamurçulluğu

Çamur çulluğu (Limosa limosa), çullukgiller (Scolopacidae) familyasından bir çulluk türü. Erişkinin, mavi-gri bacakları ve çok uzun düz ve dibi pembe bir gagası vardır.

Çamur çulluğu

Çamur çulluğu (Limosa limosa), çullukgiller (Scolopacidae) familyasından bir çulluk türü. Erişkinin, mavi-gri bacakları ve çok uzun düz ve dibi pembe bir gagası vardır.

Yalnız bataklık çulluğu

Yalnız bataklık çulluğu (Gallinago solitaria), çullukgiller (Scolopacidae) familyasından bir su çulluğu türü.

Yakalı toy

Hubara (Chlamydotis undulata), toygiller (Otidae) familyasına ait bir kuş türü. Daha önceleri Asyalı alt tür olarak kabul edilen alt tür şimdi, ayrı bir tür olarak ayrılmıştır Chlamydotis macqueenii.

Wilson bataklık çulluğu

Wilson bataklık çulluğu (Gallinago delicata), çullukgiller (Scolopacidae) familyasından küçük, bodur bir çulluk türü.

Vanellus spinosus

Diken kanatlı kız kuşu (Vanellus spinosus), yağmurcungiller (Charadriidae) familyasına ait bir kuş türü. Doğu Akdeniz'in etrafında, ve alt Sahra Çölü'nden geniş bir bantta Arabistan'a, batı Afrika'ya görülür.

Vanellus leucurus

Ak kuyruklu kız kuşu (Vanellus leucurus), yağmurcungiller (Charadriidae) familyasına ait bir kuş türü. Bu zarif orta boyutlardaki kızkuşu, uzun-bacaklı ve uzun-gagalıdır.

Vanellus indicus

Kızıl ibikli kız kuşu (Vanellus indicus), yağmurcungiller familyasına ait bir kuş türü. Büyüktürler, yaklaşık 35cm boyları vardır (Kaya güvercininden biraz daha büyük, daha uzun bacaklarla).

Vanellus gregarius

Sürmeli kız kuşu (Vanellus gregarius), yağmurcungiller familyasına ait bir kuş türü. Rusya ve Kazakistan'da açık otlakta görülürler.

Uzun kuyruklu baştankara

Bayağı uzunkuyruk (Aegithalos caudatus), uzunkuyrukgiller (Aegithalidae) familyasından uzunkuyruklu, küçük gagalı ve yumuşak tüylü bir kuş türü. Çalılık ve ormanlık yerlerde yaşar, genellikle ağaçlarda avladıkları böceklerle beslenirler.

Tülay Günal

Tülay Günal (d. 9 Eylül 1970, Kastamonu), Türk oyuncu.

Trogon viridis

Ak kuyruklu trogon (Trogon viridis), Trogonidae familyasından bir kuş türü.

Tringa macularia

Benekli düdükçün (Actitis macularia), çullukgiller (Scolopacidae) familyasından bir çulluk türü. Bu kuşlar yerden, sulardan yiyeceğini alırlar.

Tringa hypoleucos

Dere düdükçünü (Actitis hypoleucos), çullukgiller (Scolopacidae) familyasından bir çulluk türü. Büyüklüğü 18–20 cm, kanat açıklığı 32–35 cm kadardır.