Etiket: Balon

İnönü Eğitim Merkezi

Türk Hava Kurumu`nun Türkkuşu Genel Müdürlüğü`ne bağlı Eskişehir`in 36 Km batısındaki İnönü ilçesindedir. 10 Temmuz 1936`da hizmete açılmıştır. Paraşüt, planör, yelkenkanat, yamaç paraşütü, mikrolayt ve balon kursları verilmektedir.

İnsanlı uçuş

İnsanlı uçuş, insanoğlunun bir hava taşıtı ile kendisinin de o taşının içinde, üstünde yer alması şartıyla yaptığı kontrollü uçuşa denir.

Milka

Milka, Kraft Foods şirketine bağlı olup dünyada en çok satan sütlü çikolataların üreticisidir.

Hava aracı

Hava taşıtı ya da hava aracı, taşıma kapasitesine sahip her nevi insanlı ya da insansız uçan araç. Balon, zeplin, planör, yelken kanat, helikopter ve uçak gibi çok geniş bir yelpazedeki tüm uçabilen araçlar hava aracı sayılırlar.

Genel havacılık

Genel havacılık, askeri olmayan ve belli bir tarifeli hava taşımacılığı hariç her türlü uçuşu kapsar ve yelken kanat ile yapılan bir uçuştan Boeing 747 ile yapılan tarifesiz bir kargo taşımacılığına kadar olan çok geniş bir alanı kapsar. Gelecekte uçuşlar...

Ulaşım araçları

Taşıt (ulaşım aracı, vasıta), yük ve yolcu taşımaya yarayan araçların genel adıdır.

Ruzgar

Rüzgâr, atmosferdeki havanın Dünya yüzeyine yakın, doğal, çoğunlukla yatay hareketleridir. Hava hareketlerinin temel sürücüsü, atmosfer basıncının bölgeler arasında farklı değerlerde bulunmasıdır.

uçan balon

Balon sözcüğü ile şunlardan biri kastedilmiş olabiilir:

rüzgar hızı

Rüzgâr, atmosferdeki havanın Dünya yüzeyine yakın, doğal, çoğunlukla yatay hareketleridir. Hava hareketlerinin temel sürücüsü, atmosfer basıncının bölgeler arasında farklı değerlerde bulunmasıdır.

rüzgar

Rüzgâr, atmosferdeki havanın dünya yüzeyine yakın, doğal yatay hareketleridir.

bungee jumping

Bungee jumping bireylerin yüksek bir yerden (örneğin bir köprü) aşağıya atladıkları ve esnek bir halatla yukarı çekildikleri, heyecan verici bir etkinliktir.

FAI

Aradığınız makale aşağıdakilerden biri olabilir;

oyuncak

Oyuncak Oyun araçlarına verilen umumi ad. Oyuncakların tarihi çok eskilere dayanır. Oyuncaklar, milletlerin kültürlerine ve geçirdikleri tarihi çağlara göre büyük farklılıklar arzeder. Teknik bakımdan da basitten, asrımızın en kompleks oyuncaklarına kadar...