Etiket: Bangkok

Saraylar listesi

Bu liste Dünya'daki sarayları içermektedir.

Chonburi

Chonburi (Thai: ชลบุรี) Tayland'ta ülkenin güneyinde, Tayland Körfezi kıyısında, ülkenin önemli illerinden (Tay Dili: changwat) biri. Ülkenin diğer vilayetleri Chachoengsao, Chanthaburi, Rayong ve de batısında Tayland Körfezi ile çevrilidir.

Asya Oyunları

Uluslararası Olimpiyat Komitesi`nin desteğinde, Asya Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen bölgesel yarışmalar.İlki 1951`de Yeni Delhi`de yapıldıktan sonra, 1954`ten beri de her dört yılda bir yapılmaktadır.1980`li yıllar kadar Japonya madalya sıralama...

Türkiye'nin dış temsilcilikleri

Türkiye`nin uluslararası politikaları ve ilişkileri

Tayland'daki şehirler listesi

Tayland'daki şehirler listesi:

Washington DC

Washington D.C. Amerika Birleşik Devletleri'nin başkentidir.

Washington (D.C.)

Washington D.C. Amerika Birleşik Devletleri'nin başkentidir.

Royal Dutch Shell

Royal Dutch Shell, Shell ve Royal Dutch şirketlerinin birleşmesiyle ortaya çıkan, Hollanda menşeili dünyanın en büyük petrokimya şirketlerindendir.

Pangasius gigas

Mekong dev yayın balığı (Pangasius gigas), Pangasiidae familyasından Mekong ırmağının alt kısmında yaşayan bir yayın balığı türü. Üç metre boyu ve 300 kilo ağırlığı ile en büyük yayın balığı türü ve belki de dünyanın en büyük tatlı su balığıdır.

Mekong dev yayın balığı

Mekong dev yayın balığı (``Pangasius gigas``), Pangasiidae familyasından Mekong ırmağının alt kısmında yaşayan bir yayın balığı türü.

Eylül 2006 Tayland darbesi

Eylül 2006 Tayland darbesi Tayland Kraliyet Ordusu tarafından başbakan Thaksin Shinawatra hükümetine karşı yapılmıştır. Darbe Tayland'daki uzun bir politik krizin arkasından gelmektedir.