Etiket: Bask Ülkesi

Bask Ülkesi Komünist Partisi

Bask Ülkesi Komunist Partisi, (İspanyolca : ``Partido Comunista de Euskadi``, Baskça : ``Euskadiko Partidu Komunista``) Bask Özerk Bölgesi `nde siyasi parti. İspanyol Komunist Partisi ile işbirliği içindedir. Bask Ülkesi ve Navarra `da seçimlere katılmakt...

Bask Ülkesi Komunist Hareketi

Bask Ülkesi Komunist Hareketi (Baskça :Euskadi Mugimendu Komunista, İspanyolca : Movimiento Comunista de Euskadi). Bask Ülkesi`nde komunist parti. 1991 yılında Zutik çatısı altına girmiştir.

Basauri

Basauri, Bask Ülkesi`nde bir şehirdir. Bilbao şehrinin bir banliyösüdür. Yüzölçümü 7,16 km<sup>2</sup>, 2001 nüfusu 45.000 kişidir.

İparralde

İparralde ya da Kuzey Bask Ülkesi - Fransızca : Pays Basque. Fransa'nın Pyrénées-Atlantiques ili sınırları üzerinde bulunan coğrafi ve tarihi bölge.

Juan José Ibarretxe

Juan José Ibarretxe Markuartu (d. 15 Mart 1957, Laudio) Bask Ülkesi başbakanı.

Región de Murcia

İspanya 17 özerk bölgeye (comunidad autónoma, çoğul comunidades autónomas) ayrılmıştır. Murcia (Región de Murciaresmi olarak),özerk bölgelerden biridir ve İspanya'nın Güneydoğu Akdeniz kıyılarına sahiptir.

Katalonya Özerk Bölgesi

Katalonya, (Katalanca: Catalunya;Fransızca:Catalogne;Oksitanca:Catalonha;İspanyolca:Cataluña) İspanya'nın kuzey doğusunda bulunan özerk bir bölgesidir. Akdeniz boyunca 580 km sahili vardır.

Galiçya (İspanya)

Galisya ya da Galiçya (Galiçyaca: Galiza veya Galicia, İspanyolca: Galicia), İspanya'da bulunan özerk bir bölgedir. Bölgenin yüzölçümü 29.574 km², nüfusu ise 2.738.000 kişidir.