Etiket: Basketbol

Spor Federasyonları

Türkiye'de bulunan Spor Federasyonları, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlaıdır ve bu bağlı olan spor federasyonu sayısı 58 dir.

İzmir Halkapınar Spor Salonu

İzmir Halkapınar Spor Salonu, İzmir`in Halkapınar semtinde bulunan basketbol başta olmak üzere salon sporlarında kullanılan, 23. Üniversite Yaz Oyunları (Universiade 2005) için yapılan bir spor salonudur. Kapasitesi 9,200`dir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi

YTÜ Davutpaşa Kampüsü daha önce kışla olarak kullanılan ana bina U harfi şeklindedir. Üniversiteye verildikten sonra sol uca laboratuvar bölümleri eklenmiş, U`nun ortası bahçe olarak kullanılmak üzere düzenlenmiş ve uç kısmında laboratuvarların ilerisine...

Sam Cassell

Samuel James Cassell (d. 18 Kasım 1969 Baltimore, Maryland), genellikle anılan adıyla Sam Cassell, ABD`li profesyonel basketbol oyuncusu. NBA ligi takımlarından Los Angeles Clippers`da forma giymektedir.

New York Nets

ABD`de 1967 yılında kurulmuş olan basketbol takımıdır.

Ligue Nationale de Basketball

Fransa Basketbol Ligi‎ (Fransızca: Ligue Nationale de Basketball, LNB), Fransa erkekler profesyonel basketbol ligi organizasyonudur. İki ligden oluşur: Pro A (birinci lig) ve Pro B (ikinci lig).

Hido

Hidayet Türkoğlu (19 Mart 1979; Bayrampaşa, İstanbul), NBA'de oynayan Boşnak asıllı Türk basketbolcu. 2.08 metre boyunda olan oyuncu, forvet (3 numaralı mevki) olarak görev almaktadır.

Braşov

``Brassovia`` veya ``Corona`` Romanyanın bir şehri ve Braşov ilinin başentidir.Şehrin nüfusu 2002 sayımına göre 284.596`dır.

Ankara 19 Mayıs Stadyumu

Ankara 19 Mayıs Stadyumu, 19.209 kapasiteli stadyumdur. Kapasiteye göre Ankara'nın en büyük 4. stadyumudur.