Etiket: Bavyera

Westfalya Barışı

Tuna alış veriş merkezi

Tuna alışveriş merkezi (Almanca: Donau-Einkaufszentrum, DEZ) Almanya`nın Bavyera eyaletinde Regensburg kentinde yer alan önemli bir alışveriş merkezi. Tuna alışveriş merkezi dogu Bavyera`nın en büyük alış veriş merkezi sayılır. Regensburg`un şehir merkezi...

Sepp Maier

Kiel İsyanı

1918`de Almanya`da çıkmış askeri sebepli isyan.

Johann Christoph Denner

Johann Christoph Denner (d. 13 Ağustos 1655, Leipzig - ö. 20 Nisan 1707, Nürnberg, Bavyera), klarneti icat eden Alman çalgı yapımcısı.

Gröbenzell

Gröbenzell Almanya'nın güney doğusunda Bavyera eyâletinde, Fürstenfeldbruck iline bağlı bölge. 6.36 km2 yüzölçüme sahiptir.

Claudia Roth

Aschaffenburg (Şehir)

Almanya Milliyetçi Demokratik Partisi

Almanya Ulusal Demokratik Partisi (Almanca: Nationaldemokratische Partei Deutschlands), aşırı sağ görüşlü bir siyasî partidir.

Almanya Federal Konseyi

Almanya Federal Konseyi (Almanca: Bundesrat), Almanya'nın 16 eyaletinin temsil edildiği yasama kuruluşu. Eyalet hükümetlerince görevlendirilen 69 üyesi yasama sürecine katılmaktadır.

Almanlar

Almanlar (Deutsche) Cermen halklarından olan Orta Avrupa yerlisi bir etnik gruptur. Alman kelimesinin İngilizcesi olan German kelimesi geç Orta Çağ'dan itibaren Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu'nda Almanca konuşan nüfus için kullanılmıştır.

İllimunati

İlluminati, (çoğul bir sözcük olup tekili Latince: illuminatus, [Türkçe]]: aydınlanmışlar) tarihteki adıyla Bavyeralı İlluminati, batıl inanca, ön yargıya, dinin sosyal hayat üzerindeki etkisine, iktidarın kötüye kullanımına karşı Aydınlanma Çağı dönemind...

İller Irmağı

Wertach Nehri

Nehir

Vestfalya Barışı