Etiket: Benzin

Vegas'ta Korku ve Nefret (film)

Film

Petrol ürünleri

Petrol ürünlerinin hemen hemen hepsi petrol rafinerilerinde damıtılmış petrolden oluşmaktadır. Rafineriler ham petrolün kalitesine ve ihtiyaca göre petrol ürünleri üretirler.Petrol genellikle enerji olarak tercih edilir :çeşitli derecelerde fuel oil ve be...

Nitrocharger

"Nitrocharger" motorlu araclarda, özelikle benzinli vasıtalarda süperşarlı besleme sistemlerine nitrojen desteği ile daha yüksek verim alınmasını sağlayan bir aşırı besleme sistemidir. Normal Nos sistemlerinden farkı her hangi bir düğme yerine k...

Karl Friedrich Benz

Yakıt tankı

Yakıt tankı, motorunun çalışması için gerekli olan enerjiyi sağlamak amacıyla kullanılan yakıtın konulduğu tanklara denir. Yakıt tankları, çok küçük boyuttaki bir çakmak gibi plastikten olacağı gibi Uzay mekiği dış yakıt tankı gibi çok büyük olabilir ve b...

Valentine tankı

Valentine Piyade Tankı Mk III Birleşik Krallık tarafından II. Dünya Savaşı sırasında en çok üretilen ve kullanılan tank sınıfında bir zırhlı savaş aracıdır.

Valentine tank

Valentine Piyade Tankı Mk III Birleşik Krallık tarafından II. Dünya Savaşı sırasında en çok üretilen ve kullanılan tank sınıfında bir zırhlı savaş aracıdır.

Sentinel tank

Sentinel tank, Avustralya tarafından tasarlanan ve II. Dünya Savaşı sırasında Avrupa cephesinde kullanılan zırhlı savaş aracıydı.

Petrol arıtımevi

Arıtımevi (rafineri), ham petrolün işlenip, benzin ve dizel gibi daha kullanışlı petrol ürünlerine dönüştürüldüğü üretimliktir (fabrika).

Otogaz

Otogaz, bütan ve propan gazlarının belirli oranda birleşiminden oluşan ham petrol ve doğalgazdan elde edilen LPG (liquefied petrolium gases) sıvılaştırılmış petrol gazının araçlarda yakıt olarak kullanılan formuna verilen isimdir.

M3 Yarı paletli araç

M3 Yarı Paletli Personel Taşıyıcı Amerikan Ordusu tarafından II.

M3 Keşif Aracı 'White'

M3 Keşif aracı ABD tarafından üretilen ve II.

M3 Keşif Aracı

Leichter Panzerspähwagen

Leichter Panzerspähwagen, (Türkçesi "Hafif Zırhlı Keşif Aracı") 4 x 4 çekerli Nazi Almanyası tarafından 1935 ile 1944 yılları arasında üretilen zırhlı araçtır. Yapımında sPkw I Horch 801 şese kullanılmış, açılı zırhlı ve paletliydi.