Etiket: Bilecik

Köprülü Mehmet Paşa Kervansarayı

Bilecik-Adapazarı karayolu üzerinde Vezirhan Beldesindedir. 17. yüzyıl başlarında Sadrazam Köprülü Mehmet Paşa yaptırmıştır. 1915`te sağlam olduğu bilinen çatı bu tarihten sonra çökmüştür. Günümüzde dört duvar durmaktadır.

Kasım Esen

Kasım Esen (d. 1959, Bilecik, Türkiye), Türk bürokrat.

Bilecik İstasyonu

Bilecik İstasyonu ; Bilecik`te bulunan Tren istasyonu.Kurtuluş Savaşı döneminde TBMM Hükümeti ile İstanbul Hükümeti arasındaki görüşmelerin gerçekleştiği yerdir.

Bilecik Saat Kulesi

Bilecik Saat Kulesi; II. Abdülhamit döneminde Bilecik`te yapılmış saat kulesidir. Bilecik`e hakim bir tepe üzerindeki Anadolu Lisesi`nin bahçesindedir. Giriş

Belekoma

Belekoma Doğu Roma dönemindeki Bilecik'in adı ve burada bulunan kalenin ismidir. Doğu Roma İmparatorluğu zamanında inşa edilmiştir.

Ankara coğrafyası

Ankara İç Anadolu Bölgesi`nin kuzeybatısında, 39 ve 57` kuzey enlemi ve 32 ve 53` doğu boylamı arasında bulunur. Ankara`nın doğusunda Kırşehir ve Kırıkkale, batısında Bilecik ve Eskişehir, kuzeyinde Çankırı,

Ali Akarsu

Ali Akarsu (d. 1923; Selçikler, Sivaslı, Uşak - 22 Nisan 2009, Ankara), Türk bürokrat.

Akın Aral

Akın Aral, (d. 1959, Bozüyük) bas gitar ve kontrbas sanatçısı.

Agrilion

Agrilion ; Bilecik'in eski adı ve Bilecik'de bulunan bir Antik Kent'dir.Bu Tarihi kent hakkında ayrıntılı bilgi yoktur.İlk yerleşimin M.ö.

Bayırköy, Bilecik

Koordinatlar: 40°16′N, 29°58′E

Balçıkhisar

Balçıkhisar - Bilecik ili Osmaneli ilçesinin köyü