Etiket: Boğaziçi

Bebek (anlam ayrım)

Bebek, insan veya hayvan yavrusudur.

Bahriye Mektebi

Osmanlı donanmasına subay yetiştiren okul. Bugünkü Deniz harb okulunun ve Deniz lisesinin çekirdeğini teşkil eder.

Asmalı Pencere (roman)

Asmalı Pencere, Mustafa Balel'in 1984 yılında yayınlanan romanıdır.

Amcazade Yalısı

Amcazade Hüseyin Paşa Yalısı İstanbul'da Boğaziçi'nde Anadoluhisarı'nın biraz kuzeyinde bulunan yalı. 1699 tarihinde yapılmış olan yalı İstanbul'daki en eski konuttur.

Çubuklu, Beykoz

Çubuklu İstanbul`da Boğaziçi`nin Anadolu yakasında Beykoz ilçesine bağlı bir semttir. Kuzeyinde Paşabahçe, güneyinde ise Kanlıca bulunur.

Vaniköy

Vaniköy İstanbul'un Üsküdar ilçesinin sınırları içinde Boğaziçi'nin Anadolu yakasında Çengelköy ile Kandilli arasındaki bir Boğaz semtidir. Vaniköy adı 17. yüzyılda yaşamış sofu bir Müslüman olan Vani Efendi'den gelir.

Paşabahçe, Beykoz

Paşabahçe İstanbul`da Boğaziçi`nde Anadolu yakasında bir semttir. Kuzeyinde Beykoz, güneyinde ise Çubuklu bulunur. ssk ve devlet hastanesi bulunur. çok eski bir semt olup oturanlar da senelerdir orda oturan ve birbirlerini tanıyan kişilerdir. paşabahçeni...

Paşabahçe

Paşabahçe, Atatürk' ün Türkiye'de cam sanayiini kurma ve geliştirme talimatları doğrultusunda 1935 yılında Paşabahçe'de kurulan Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Sosyetesi'nin bu günkü adıyla Şişecam Topluluğu' nun en bilinen markası. Adını kurulduğu...

Karasenir, Kozaklı

Bilgikutusu Türkiye belde

Kanlıca, Kozaklı

Kanlıca, Nevşehir ili Kozaklı ilçesine bağlı bir kasabadır. Kanlıca 1972 yılında belediyelik olmuştur.