Etiket: Bogota

Yeni Kastilya Valiliği

Simon Bolívar

Peru Valiliği

Peru Genel Valiliği

Kolombiya Bağımsızlık Savaşı

1810-1819 yılları arasında yapılmış bağımsızlık savaşı.

César López

Cí©sar López, Kolombiyalı müzisyen, vejetaryen ve barış aktivisti. Son yıllarda Kolombiya`nın, özellikle de başkent Bogotá`nın en büyük sorunlarından biri haline gelen şiddete alternatif arayan pek çok müzisyenden oluşan ``Battalion of Immediate Artistic...

Cesar Lopez

Simon de Bolivar

Medellin

Medellin, Kolombiya`nın kuzeybatı kesiminde, Antioquia ilinin merkezi kenti. Orta Cordillera`nın ılıman Aburra Vadisinde, Porce Irmağı kıyısında, deniz düzeyinden 1,538 m. yükseklikte yer alır. Bogota`dan sonra ülkenin ikinci büyük kentidir. Nüfus: 2,350,...

Kolombiya'daki şehirler listesi

Bogotá

Juan Pablo Montoya

Escopetarra

Escopetarra (Okunuşu: Eskopetarra) bir tüfeğin değiştirilmesi ile yapılan bir gitardır ve barış sembolü olarak kullanılır. İspanyolca escopeta (tüfek) ve guitarra (gitar) kelimelerinin birleştirilmesiyle oluşmuş bileşik bir sözcüktür.

Simon Bolivar

Simón José Antonio de la Santísima Trinidad Bolívar Palacios Ponte y Blanco (24 Temmuz 1783 - 17 Aralık 1830), Güney Amerikalı devrimci önder. 1783'de aristokrat bir ailenin çocuğu olarak doğdu; ancak çocuk yaşta ailesini kaybetti.

Pies Descalzos

Pies Descalzos (Türkçe: Çıplak Ayaklar) Kolombiyalı şarkıcı Shakira, 1996 yılında çıkardığı stüdyo albümü. Albümün 5 milyondan fazla kopyası satıldı.

Josefa Acevedo de Gomez

Josefa Acevedo de Gomez (1803-1861) Kolombiya'nın ilk sivil kadın yazarıdır. Bogotá'da doğdu ve Pasca, Cundinamarca'da öldü.