Etiket: BSD

DistroWatch

DistroWatch, Open Solaris ve BSD de dahil olmak üzere birçok Linux dağtımı ve açık kaynak yazılımlar hakkında haberlerin, incelemelerin, sıralamaların yer aldığı ünli bir ağ sayfasıdır. Şu anda birçok dağıtım hakkında bilgi içermektedir. DistroWatch`un an...

Pidgin (yazılım)

Pidgin (önceki adıyla Gaim), çoklu platform destekli (Linux, BSD, MacOS X, Windows), özgür ve ücretsiz bir anında iletişim yazılımıdır. Pidgin kullanıcıları farklı iletişim kurallarındaki birden fazla hesabına aynı anda giriş yapabilirler.

NetBSD

NetBSD, 57 farklı mimari ile çalışan ileri seviye bir işletim sistemidir. Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde geliştirilmiş UNIX® türevi olan BSD'yi temel almıştır.

ISO (format)

Infobox file format

İstanbulX

Projenin hedefleri

Zemberek (yazılım)

Zemberek, açık kaynak kodlu Türkçe Doğal dil işleme kütüphanesi ve OpenOffice, LibreOffice eklentisidir. İlk sürümü BSD lisansı ile dağıtılmıştır.

Zemberek (program)

Zemberek kelimesinin çeşitli anlamları ve kullanımları vardır:

Xfce

Xfce, (XForms Common Enviroment Türkçe: XFormları Ortak Ortamı telaffuz: Eks ef si i) Unix ve benzeri platformlarla uyumlu masaüstü ortamıdır. Linux, BSD ve Solaris gibi çekirdeklerle çalışabilir ve düşük hızlardaki makineler için idealdir.

ReactOS

ReactOS, Windows, Linux, BSD, MacOSX, Aros işletim sistemlerinin hepsinin tüm yazılımlarını çalıştıran, GNU/GPL lisanslı ve açık kaynaklı bir işletim sistemidir.

Portmap

Portmap Unix benzeri sistemlerde RPC program numaralarını DARPA protokolü port numaralarına çeviren bir sunucu yazılımıdır. Tasarım amacı kullanımdaki port sayısını azaltmak olmasına rağmen yaygın olarak benimsenmediği için bu amaca ulaşılamadı. RPC çağrı...

OpenBSD

OpenBSD, 1996 tarihinde NetBSD'den ayrılan Theo de Raadt tarafından başlatılan bir projedir.

IRIX

IRIX, Sistem V tabanlı ve BSD eklentili UNIX İşletim Sistemi'dir. Silicon Graphics (SGI) tarafından 32 ve 64-bitlik MIPS mimarili kendi iş istasyonları ve sunucularında kullanılmak üzere geliştirilmiştir.